snapdragon 820-22

 
Snapdragon 820 najwyraźniej przechodzi coraz więcej testów przeprowadzanych przez Qualcomm. Wcześniej w tym miesiącu, przedstawiciel firmy powiedział, że planowanych jest 30 telefonów, które będą korzystać z nowego chipsetu. Krytycy uważnie się przyglądają poczynaniom spółki spoglądając z niechęcią na przegrzewający się poprzedni model.
 
Jeszcze w lipcu Snapdragon 820 był testowany przez Geekbench gdzie pojedynczy rdzeń osiągnął wynik 714 punktów, a wiele rdzeni 1942. Nie są to wyniki „high-end”, ale cztery rdzenie Kryo pracowały na mniejszej niż o połowę od częstotliwości maksymalnej 3 GHz (dokładniej – 1.46 GHz). Kolejny test wykazał poprawę osiągów. Jeden rdzeń zdobył 1732 punkty, kilka rdzeni 4970.
 
Snapdragon 820 test
 
Teraz mamy przed sobą następne wyniki. Tym razem dotyczą one trzeciej wersji procesora. Chipset zdobył odpowiednio 2032 punkty (single-core) i 5910 punktów (multi-core). Osiągnięcia te są lepsze od Exynosa 7420 oraz Apple A9. Należy jednak pamiętać, że Samsung z pewnością przygotuje również nową wersję swojego chipsetu na przyszły rok. Konkurentami będą też Kirin 950 (od Huawei) oraz MediaTek Helio X20.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.