Jak podaje Reuters HTC notuje dość znaczące spadki sprzedaży. Z ujawnionych wczoraj danych okazuje się, że przychody ze sprzedaży urządzeń tajwańskiego koncernu w lipcu są niższe o 45% niż rok temu. Ponadto HTC zarobiło w ostatnim miesiącu 834 miliony dolarów, zaś rok temu było to 1.51 miliarda dolarów. Według prognoz przychody za trzeci kwartał 2012 roku będą o 23% niższe niż w analogicznym okresie w 2011 roku.

HTC nie tak dawno wskazywany był jako jeden z najbardziej obiecujących koncernów. Dziwi też spadek sprzedaży produktów tego producenta, kiedy to na rynku urządzeń elektronicznych notuje się ciągle rosnące zapotrzebowanie na smartfony i tablety. Jako przyczynę tego stanu wskazuje się ogromną ekspansję Samsunga na rynku, która to blokuje urządzenia innych firm. Ciekawa jaka przyszłość czeka HTC i jakie środki będzie musiał przedsięwziąć koncern, aby uniknąć kryzysu jaki go dotknął.

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.