Blackberry

 
Wyniki tej firmy za drugi kwartał 2015 roku zostały ogłoszone w piątek i nie są one zachwycające. W okresie trzech miesięcy zakończonych 29 sierpnia 2015 r., przedsiębiorstwo osiągnęło przychody w wysokości $ 490 milionów. Są one mniejsze o 46,5% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. O jaką spółkę chodzi? Oczywiście o BlackBerry.
 
Skonsolidowana strata za akcję wynosiła $ 0,13. Należy zauważyć, że nie są to standardowe mierniki pokazujące wynik finansowy, jednak firma uważa, że będą one najlepiej obrazowały jej sytuację. Liczby te nie spełniają oczekiwań analityków, którzy szacowali stratę na poziomie $ 0,09 na akcję oraz przychody w wysokości $ 605 mln. Kurs akcji BlackBerry spadł o około 7% w piątek, ponieważ inwestorzy byli nieusatysfakcjonowani raportem.
 
Blackberry
 
BlackBerry przyznało, że sprzedało 800.000 smartfonów w podanym kwartale, w porównaniu z 2,4 mln w tym samym okresie rok temu. Patrząc w przyszłość, firma zamierza odwrócić trend wprowadzając chociażby smartfony z Androidem np. BlackBerry Priv. Czy to jednak pomoże postawić spółkę na nogi? Czas pokaże, póki co sami zobaczcie załączone obrazki przedstawiające krótkoterminowy (3 dni) i długoterminowy (5 lat) wykres kursu akcji spółki.
 
źródło: własne, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.