Ostatnie wiadomości dotyczące producenta BlackBerry firmy RIM są niezbyt pozytywne i dotyczą głównie kiepskiej sytuacji finansowej. W wywiadzie udzielonym dla The Telegraph, Thorsten Heins, CEO RIM przekazał jednak dość zaskakującą informację na temat Androida.

Otóż kanadyjska firma rozważała przez pewien czas porzucenie oprogramowania BlackBerry na korzyść systemu z zielonym robotem. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Głównym powodem według Heinsa było to, że system od Google jest nakierowany głównie na treści multimedialne, a urządzenia od RIM skierowane są dla klientów biznesowych, którzy zainteresowani są innymi funkcjami oraz fakt, że przez taki ruch firma musiałaby walczyć z ogromną konkurencją, która oferowałaby ten sam system, przez co urządzenie RIM mogłyby stracić na wizerunku.

Co sądzicie o takiej decyzji? Czy BlackBerry z Androidem na pokładzie byłyby dla Was ciekawym rozwiązaniem?

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.