samsung galaxy s5 android 12l lineageos

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych flagowców Samsunga z Android 12L – tak, ten smartfon ma 8 lat

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Liczba smartfonów, które pojawiły się od początku powstania Androida, jest niezliczona. Mówimy o dziesiątkach tysięcy różnorakich modeli, które mniej lub bardziej mogliśmy zapamiętać. Są też takie smartfony, które przez jednych są ciepło wspominane, a przez innych wręcz przeciwnie. To właśnie dobry opis dla Galaxy S5, a więc flagowca Samsunga z 2014 roku. W swoich czasach był on przełomowy, bo wodoszczelny, ale wciąż plastikowy, ze specyficznym czytnikiem linii papilarnych i TouchWizem. Niektórzy po rewelacyjnie przyjętym Galaxy S4 po prostu oczekiwali czegoś więcej. Niemniej to wcale nie musi oznaczać, żeby Galaxy S5 miał zostać pominięty, gdy mówimy o Androidzie 12L, a więc najnowszym, oficjalnym systemie od Google.

Samsung Galaxy S5 i Android 12L – LineageOS 19.1 przypomina magię Androida

samsung galaxy s5 android 12l lineageos

Naturalnie wsparcie Galaxy S5 skończyło się już lata temu i mówimy o nieoficjalnym wsparciu. Dokładnie rzecz biorąc, omawianego flagowca Samsunga wziął na warsztat jeden z użytkowników XDA Developers, khalvat, który postanowił wydać nieoficjalnego LineageOS 19.1 z Androidem 12L dla Galaxy S5. Jak postanowił, tak zrobił i w ten sposób mówimy o jednym z pierwszych urządzeń z tym oprogramowaniem w ramach zmodyfikowanych systemów. Efekt jest całkiem udany, bo jeśli uwzględnimy wiek smartfona, jego różnorodność i przecieranie szlaków, to nie ma zbyt wielu błędów.

Naturalnie dzisiaj ciężko mówić o Galaxy S5 jako smartfonie do codziennego użytku, ale w połączeniu z LineageOS 19.1 na bazie Androida 12L traci się niewiele, a zyskuje właśnie najnowsze oprogramowanie. Więcej szczegółów związanych z opiniami użytkowników i procesem instalacji znajdziecie na XDA Developers w odpowiednim wątku: Klik!

Zobacz też: Nieoficjalny Android 12 dla Twojego smartfona — lista ponad 100 urządzeń!

O ile w ostatnim czasie modyfikacje Androida znacząco odeszły w cień, tak wciąż cieszy fakt, że ta scena potrafi zaskakiwać ciekawymi pomysłami. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Czy wciąż instalujecie nieoficjalne wydania Robocika na swoich urządzeniach? Czy też może pozostaje to w formie hobbistycznej?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy