ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekła prezentacja Nexusa 6P – specyfikacja i design na kolorowych grafikach

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
huawei nexus 6 6p google wersje kolorystyczne

Już za trzy dni nastąpi oficjalna zapowiedź nadchodzących Nexusów, lecz już teraz możemy w pełni zobaczyć, co takiego zaoferuje nam jeden z nich. Dzięki grafikom prezentacyjnym, jakie trafiły do Sieci jesteśmy w stanie przekonać się, czy naprawdę jest na co czekać. To jak, sprawdzamy, co takiego przygotowało dla nas Huawei?

Jak zapewne już zdążyliście się domyśleć chodzi tutaj o Nexusa 6P produkowanego przez Huawei. Pora więc zebrać wszystko informacje w jedną całość i przedstawić zbliżającego się smartfona w pełnej krasie. Zacznijmy od kwestii rozmiaru. Nexus 6P posiada 5,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Jednostką go napędzającą jest nowa wersja procesora Snapdragon 810 v2.1. Urządzenia posiada również USB typu-C,  dwa frontowe głośniki oraz pojemną baterię 3450 mAh. Wszystko to upakowane zostało w metalową obudowę.

nex6p1

W Nexusie 6P nie zabraknie również skanera linii papilarnych znajdującego się z tyłu urządzenia. Sam smartfon będzie pracować oczywiście na najnowszym wydaniu Androida, czyli 6.0 Marshmallow. Dostępny będzie w kilku wariantach: 32, 64 oraz 128 GB pamięci. Pojawią się również 4 wersje kolorystyczne (zachowując oryginalną pisownię): Aluminium, Gold, Frost oraz Graphite.

nex6p8

Jak na razie wciąż nie znamy najważniejszej rzeczy, a mianowicie ceny. Zarówno Nexus 6P tworzony przez Huawei, jak i Nexus 5X produkowany przez LG to dla wielu użytkowników tegoroczne cele zakupowe. 2015 rok obrodził już w naprawdę kilka niezłych smartfonów, ale „co Nexus to Nexus”. Jeśli jednak ich cena będzie zaporowa, nawet marka nie będzie w stanie ich sprzedać. Wystarczy przyjrzeć się przypadkowi HTC.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy