asus google nexus 7 koniec

 

Lada dzień nadejdzie wielka chwila. Nadchodzi najważniejsza konferencja całego roku i w tym wypadku, 29 września, wszystkie oczy będą zwrócone w stronę Google. Już za 3 dni ujrzymy pełnoprawny system Android 6.0 Marshmallow, a razem z nim nowe Nexusy, które w tegorocznej edycji mogą okazać się mało ciekawe.

 

Jednak to nie jest temat tego newsa, teoretycznie. Wszyscy zapewne zastanawiają się, które urządzenia dostaną najnowszą wersję mobilnego systemu Google. Posiadacze tegorocznych flagowców, a nawet  i tych starszych nie powinni się martwić. Jednak seria Nexus ma to do siebie, że jest szybciej i – podobno – dłużej wspierana. Jednak okazuje się, że Google zaprzestanie już wsparcia dla Nexusa 10, Nexusa 7 (2012) oraz Nexusa 4. Te urządzenia mają trzy lata i z pewnością technicznie spełniają wymagania najnowszego systemu. Już nawet producenci w postaci Sony pokazują, że można aktualizować stare urządzenia. Jednak skąd pochodzą powyższe informacje? Od Artema Russakovskiiego, który z pewnością jest znany Czytelnikom portalu Android Police. Podał on wprost, że istnieją małe szanse na aktualizacje wspomnianych wcześniejszych urządzeń, gdyż dla zespołu programistów byłoby to zbyt ciężkie zadanie. Ja pozostawię to bez komentarza.

 

W takim razie tak popularne smartfony jak Nexus 4 można już powoli sprzedawać, tak? Jeżeli ktoś pragnie mieć na bieżąco aktualne oprogramowanie to jest to znak, żeby przesiąść się na nowszego Nexusa. Oczywiście wciąż pozostaje nieoficjalne wsparcie, ale już Android 5.1.1 Lollipop w tym modelu pokazuje, że deweloperom powoli znudziła się „Czwórka”.

 

 

źródło: G+

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.