Nike otworzy nowe centrum technologiczne — sztuczna inteligencja wysuwa się na pierwszy plan!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Nie od dziś wiemy, że Nike jest hegemonem w branży odzieżowej, obuwniczej i sportowej. Amerykańskie przedsiębiorstwo nie chce jednak osiadać na laurach a jednym z najnowszych przedsięwzięć firmy sygnowanej logo „łyżwy” będzie otwarcie nowego centrum technologicznego.

Nike wciąż się rozwija! W planach ciekawa placówka

Nike otworzy nowe centrum technologiczne

Założona w 1964 roku firma ogłosiła dziś, że wkrótce otworzy nowe centrum technologiczne. Placówka będzie ulokowana w Atlancie w dzielnicy West Midtown (stan Georgia). Uroczyste oddanie kompleksu do użytku ma nastąpić na początku przyszłego roku. Do momentu otwarcia centrum technologicznego wszyscy zatrudnieni w nim pracownicy będą pracować zdalnie.

Zobacz też: Dwa klasyki z lat dziewięćdziesiątych na Netflix i dużo horrorów – kolejne nowości kwietnia

Osoby zatrudnione w placówce Nike będą miały na celu rozwijanie cyfrowego łańcucha dostaw oraz wszystkich operacji logistycznych firmy. Dodatkowo w kompleksie będzie działać centrala do spraw cyberbezpieczeństwa zajmująca się całym wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych.

Z perspektywy entuzjastów technologii najbardziej interesujące wydaje się być jednak to, że w centrum technologicznym pracownicy Nike, będą wykorzystywać zaawansowaną sztuczną inteligencję. Specjalnie zaprogramowane systemy będą się kształcić w dziedzinie redefiniowania doświadczeń konsumentów. Na ten moment niestety nie poznaliśmy kolejnych szczegółów dotyczących działalności placówki. Wiemy natomiast, że rolę kierownika placówki będzie pełnić dr Mona-Lisa Pinkney.

Co ciekawe Nike skomentował także wybór lokacji, w której zostanie zbudowane centrum technologiczne. Zdaniem firmy Atlanta ma „bardzo silne korzenie sportowe oraz wykwalifikowane talenty technologiczne”. Stolica stanu Georgia ma w swoim zanadrzu takie placówki oświatowe jak, chociażby Georgia State, Emory University, Morehouse College, Georgia Tech a Uniwersytet Georgii znajduje się jedynie sto kilometrów od centrum miasta. Dodatkowo patrząc przez pryzmat sportu, w Atlancie działają profesjonalne kluby koszykarskie (Atlanta Hawks i Atlanta Dream), baseballowe (Atlanta Braves), futbolowe (Atlanta Falcons) oraz także piłkarskie (Atlanta United FC). Wszystko to składa się na bardzo logiczne umiejscowienie centrum technologicznego, gdzie między innymi sport spotka się z technologią.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy