eFootball 2022 — łatka 1.0 zmierza do gry! Czy aktualizacja naprawi grzechy Konami?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Nie jest tajemnicą, że eFootball 2022 jest jedną z najgorszych gier zeszłego roku. Tytuł od Konami spotkał się z fatalnymi recenzjami zarówno ze strony profesjonalnych krytyków jak i zwykłych graczy. Twórcy gry ogłosili jednak, że wkrótce wypuszczą aktualizację, która ma na celu załatanie licznych błędów.

eFootball 2022 dostanie rozgrzeszenie?

eFootball 2022 dostanie rozgrzeszenie?

Konami zapowiedziało, że wersja 1.0.0 gry eFootball 2022 zostanie wydana 14 kwietnia tego roku. Aktualizacja raczej nie sprawi, że gracze zapomną o tym co wydarzyło się we wrześniu podczas oficjalnej premiery tytułu. Fatalna grafika oraz kompatybilność, brak jakiejkolwiek grywalności i proste błędy to jedynie ułamek z licznych niedociągnięć Konami. Pocieszające jest jednak to, że Japończycy najwyraźniej dostrzegli swoje grzechy, ponieważ otwarcie się do nich przyznają.

Zobacz też: LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów czternastokrotnie bije rekord Steam

Za pośrednictwem Twittera twórcy gry wydali serię krótkich wiadomości do swoich odbiorców, w których czytamy:

Na podstawie opinii, które otrzymaliśmy od naszych graczy, rozpoczęliśmy naprawę błędów w postaci dostosowania balansu gry oraz dodania do niej nowych elementów tak, żeby rozgrywka była przyjemniejsza.

W ramach uaktualnionej wersji wprowadzamy także nowy tryb gry, który nazywa się Dream Team. Za jego pośrednictwem gracze będą mogli ekscytować się budowanie własnego zespołu i rywalizowaniem z przeciwnikami z całego świata.

Podczas wydawania gry byliśmy zbyt skupieni na tym, żeby zrobić to na czas. Ze względu na to przegapiliśmy najważniejszą rzecz — jakość. Oczywiście zapoznaliśmy się z krytycznymi głosami i słusznym rozczarowaniem fanów.

Cały zespół od tego czasu ciężko pracował nad tym, żeby odzyskać zaufanie naszych fanów oraz uczynić grę przystępniejszą dla wszystkich kibiców piłki nożnej. Dostaliśmy wiele informacji o tym, że najbardziej zawodzi was system gry obronnej. Skarżycie się między innymi na to, że ciężko jest odebrać piłkę przeciwnikowi, więc zmienimy ustawienia na takie, gdzie gra w defensywie jest bardziej intuicyjna.

Wydaje się, że aktualizacja rozgrywki nie jest, niczym co może dziwić, ponieważ rzeczywiście była ona strasznie archaiczna i chaotyczna. Na słowa uznania zasługuje tu przede wszystkim otwarte przyznanie się do błędów ze strony Konami, które zdaje sobie sprawę z tego, że eFootball 2022 jest totalną klapą. Fani, którzy o dziwo pozostali przy tytule na pewno mogą być zadowoleni ze zbliżającej się łatki oraz nowego trybu gry — Dream Team. Całkiem spory plus na konto Konami!

Źródło: Video Games Chronicle & Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy