LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów czternastokrotnie bije rekord Steam

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Być może nie wszyscy się tego spodziewali, ale LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów, które swoją premierę miało wczoraj, bije kolejne rekordy popularności. Jednym z nich jest liczba graczy Steam, którzy w jednym momencie przebywali w świecie wirtualnych klocków.

Saga Skywalkerów zdominowała Marvela (przynajmniej w LEGO)

Saga Skywalkerów czternastokrotnie pobiło rekord Steam

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów wczoraj oficjalnie zadebiutowało na rynku. Komputerowi gracze do nowego tytułu dostęp mają za pośrednictwem platformy Steam i to właśnie z serwisem autorstwa Valve związany jest wspomniany rekord. W ciągu dwóch godzin od oficjalnego „włączenia” gry w jednym momencie przebywało w niej 82 517 osób. Oznacza to, że Saga Skywalkerów w szczytowym momencie przebiła takie popularne tytuły na Steamie jak Team Fortress 2, Rainbow Six Siege czy Football Manager 2022.

Zobacz też: Ubisoft pracuje nad trzecioosobową grą battle-royal zatytułowaną Pathfinder

Być może nie byłby to aż tak wielki powód do zachwytów gdyby nie fakt, że dotychczasowym rekordzistą pod względem jednoczesnych sesji w grach z serii LEGO było Marvel Super Heroes. Wydana w 2013 roku produkcja w szczytowym momencie obsługiwała na Steamie… 5 953 graczy. Oznacza to, że Saga Skywalkerów przebiła wynik niemalże czternastokrotnie. Dla jeszcze lepszego odwzorowania skali warto także dodać, że jest to wzrost dotychczasowego rekordu o 1200%! Poniżej znajdziecie listę gier z serii LEGO wraz z najwyższą odnotowaną liczbą jednoczesnych sesji.

  1. LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów – 82 517
  2. LEGO Marvel Super Heroes – 5953
  3. LEGO The Hobbit – 5550
  4. The LEGO Ninjago Movie: Gra wideo – 5434
  5. LEGO The Lord of the Rings: Władca Pierścieni – 5045
  6. LEGO Worlds – 4911
  7. LEGO Jurassic World- 3498
  8. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – 2586
  9. LEGO Batman 3: Poza Gotham – 2186
  10. LEGO Marvel’s Avengers – 2112

Liczby wykręcone przez Sagę Skywalkerów na pewno sprawiły, że w biurach zarówno Warner Bros jak i TT Games wystrzelił korki od szampana, ale należy pamiętać, że wciąż jesteśmy dopiero kilkadziesiąt godzin od premiery gry. Ostateczne dane sprzedażowe dotyczące pierwszych dni po debiucie pojawią się zapewne dopiero w ciągu kilku następnych dni lub tygodni. Nie zmienia to jednak faktu, że rekord, który ustanowiła Saga Skywalkerów jest naprawdę imponujący.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy