Anker tworzy drukarkę 3D, która będzie oszczędzać czas użytkowników

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Anker przeciętnemu miłośnikowi nowych technologii kojarzy się głównie z urządzeniami do ładowania mobilnego. Chińska firma tworzy kable USB, powerbanki, ładowarki czy nawet głośniki. Teraz jednak przedsiębiorstwa z pełnym impetem wchodzi na rynek drukarski.

Anker chce stworzyć rewolucyjną drukarkę 3D

Anker chce stworzyć rewolucyjną drukarkę 3D

Założona w 2011 roku firma spróbuje swoich sił na zupełnie nowym polu. Chińczycy oficjalnie stworzyli podmarkę AnkerMake, która będzie specjalizować się w tworzeniu innowacyjnych drukarek 3D. Co takiego będzie oferować nowy potentat w branży? Przede wszystkim produkty chińskiego przedsiębiorstwa mają skupiać się na czasie produkcji modelów 3D. Klasyczne drukarki przestrzenne niestety słyną ze swoich długich i energochłonnych sesji i właśnie w tym miejscu Anker wyczuł okazję na zawojowanie nowego rynku.

Zobacz też: Snapdragon 7 gen 1 nadchodzi wielkimi krokami – oto serce dla drogich średniaków

Chińczycy ogłosili już nawet swój pierwszy produkt, którym będzie drukarka AnkerMake M5. Zgodnie z zapowiedziami firmy ich najnowszy produkt wyposażony jest w komponenty, które przekładają się na drukowanie w tempie nawet 250 milimetrów na sekundę. Prędkość ta może zostać zwiększona dziesięciokrotnie przy modelach, które nie potrzebują tak wyraźnych szczegółów. Liczby te przekładają się na skrócenie czasu drukowania nawet o 70%!

Poza tym, że AnkerMake M5 będzie wybitnie szybki, ma być także prosty w obsłudze i inteligentny. Rozpoczęcie procesu tworzenia modelu 3D ma zajmować około piętnastu minut, a postępy użytkownicy będą mogli śledzić za pomocą wbudowanej kamerki wyposażonej w specjalne sensory. Oznacza to, że jeśli podczas drukowania dojdzie do jakichś nieprawidłowości M5 automatycznie powiadomi właściciela specjalnym alertem.

Superinteligentna i szybka drukarka 3D jest aktualnie jednym z projektów na Kickstarterze, ale wszystko wskazuje na to, że internauci szybko sfinansują powstanie AnkerMake M5. Osoby zainteresowane zakupem sprzętu mogą zrobić to za pośrednictwem wspomnianej wyżej strony crowdfundingowej. Na moment pisania tekstu projekt wsparło już blisko 500 osób, a cała akcja zakończy się za 44 dni.

Źródło: Engadget & Kickstarter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy