Ciąg dalszy pomocy dla uchodźców od Google

2 minuty czytania
Komentarze
translate

Prowadzona w ostatnich dniach przez Google akcja zbierania funduszy na rzecz imigrantów odbiła się szerokim echem po całej sieci – nie było sposobu, by przejść obok tego obojętnie i odpuścić sobie na przykład komentarz. Pomimo spotykanej w niemal każdym miejscu w sieci krytyki koncernu akcja okazała się sukcesem. Teraz Google postanowiło pomóc imigrantom na kolejnym polu – ułatwić im komunikację w języku kraju goszczącego z użyciem Google translate. Przydatność w prostych zastosowaniach narzędzia tłumacz Google jest każdemu z nas znana. Wielokrotnie zdarza się przecież korzystać z niego przy tłumaczeniu stron internetowych czy poszukiwaniu znaczeń słów. O ile tłumaczenia pomiędzy językami wywodzącymi się z jednej rodziny języków zwykle jest na tyle poprawne by zrozumieć przekaz, to jednak problemy sprawiają tłumaczenia na zupełnie inne języki, jak choćby na arabski czy perski.

google-übersetzer

Napływ imigrantów posługujących się tymi językami sprawił, że niemiecki oddział Google postanowił jak najszybciej ulepszyć tłumaczenia z tych języków na niemiecki. Stąd też pojawiła się w prośba od Google do osób, które znają te języki o pomoc w ulepszeniu tłumaczeń. Co ciekawe tylko w tym roku ilość zapytań o tłumaczenia z arabskiego na niemiecki zwiększyła się pięciokrotnie.

translate-community-1024x576

Zainteresowani uczestnictwem muszą zarejestrować się w społeczności Google Translate z użyciem konta Google i wybrać do pięciu języków, pomiędzy którymi chcemy udostępniać tłumaczenia lub oceniać sugerowane przez innych członków usługi. Zebrane w ten sposób dane pozwolą usprawnić działanie Tłumacza Google.

O ile reklamowanie społeczności skupionej wokół Tłumacza Google przez wzgląd na uchodźców dla wielu osób będzie na pewno kolejnym powodem do krytyki koncernu, to nie można zapominać, że tylko z pomocą jak największej społeczności Google jest wstanie rozwijać narzędzie tłumaczeń, które w ostatnich latach zostało solidnie rozbudowane i ulepszone.

Źródło: googlewatchblog.de

Motyw