nowości w google meet

Nowości w Google Meet ogłoszone – wśród nich reakcje, funkcja obraz w obrazie i nie tylko

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W ciągu najbliższych kilku tygodni do Google Meet zawita kilka nowości. Dodatkowe funkcje mają pomóc zespołom pozostawać w lepszym kontakcie oraz utrzymywać zaangażowanie pracowników. Co konkretnie planuje gigant z Mountain View?

Lista nowości w Google Meet

fot. Google

Google poinformowało, że w nadchodzącym miesiącu udostępni w swojej usłudze Meet opcję korzystania z reakcji w trakcie spotkania. To rozwiązanie znane choćby z Microsoft Teams. W trakcie połączenia można zareagować na to, co mówią inni, klikając np. kciuk uniesiony w górę, serduszko lub zdziwioną emotkę. Zamieszczanie reakcji w Google Meet będzie możliwe na kafelku wideo uczestnika lub, jeśli kafelek nie będzie widoczny, obok nazwiska danej osoby.

fot. Google

W najbliższych tygodniach spotkania w Google Meet pojawią się bezpośrednio w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach. W efekcie użytkownicy będą mieli możliwość szybkiego rozpoczęcia spotkania i przeniesienia go do swojego dokumentu, który chcą zaprezentować uczestnikom połączenia. Dzięki temu wszyscy mogą współpracować w czasie rzeczywistym, prowadząc jednocześnie rozmowę – wszystko w tej samej karcie – wyjaśnia Google. Firma chce również wprowadzić funkcję obraz w obrazie do Meet w przeglądarce Chrome. Jeszcze w maju będzie można zobaczyć do czterech kafelków wideo w pływającym oknie, które będzie również widoczne w innych aplikacjach w trakcie udostępniania treści lub wysyłania wiadomości w Gmailu. Kliknięcie takiego okna ma spowodować szybkie przejście do pełnej rozmowy w Meet.

fot. Google

Na wszystkich urządzeniach Google Meet (m.in. od firm Logitech, Cer i Asus) pojawi się automatyczna redukcja szumów. Ma to pomóc w usunięciu szumów i dźwięków z otoczenia typu stukanie w klawiaturę i odgłosy zza okna. Kolejna nowość to pozwolenie osobom w salach konferencyjnych na udostępnienie kafelków wideo z trybu towarzyszącego i kamery komputera, aby inni uczestnicy spotkania jeszcze lepiej zobaczyli mimikę i gesty.

fot. Google

Obecnie użytkownicy Google Meet mogą prowadzić spotkania z maksymalnie 500 osobami i transmitować na żywo do 100 tysięcy osób w zaufanych domenach Workspace. Jeszcze w tym roku ma pojawić się jednak opcja streamingu spotkań z zakładki Meet bezpośrednio do YouTube’a. Uczestnicy transmisji będą również mogli brać udział w sesjach Q&A i ankietach.

Czytaj także: Google posłuszne rosyjskiej cenzurze – tłumacze nie mogą używać zwrotu Wojna na Ukrainie

W maju Google wprowadzi opcjonalne szyfrowanie po stronie klienta w Meet (obecnie w wersji beta), w tym roku ma też pojawić się opcjonalne szyfrowanie end-to-end dla wszystkich spotkań. Inne nowości dotyczą Spaces – limit wielkości zespołów do końca tego roku ma być zwiększony do 25 tysięcy. Co oprócz tego? Usprawniamy sposób wyświetlania wątków w “Spaces” wprowadzając wątki liniowe (inline threading). Dzięki temu uczestniczący w rozmowach będą mogli odpowiadać na konkretne komentarze i tworzyć wątki poboczne, zachowując przy tym porządek i kontekstowość całego dialogu – zapowiedziało Google.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy