F1 2022 boryka się z problemami wewnętrznymi

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Jeszcze w zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że F1 2022 przyniesie wiele nowości. Wówczas mówiło się o nowych trybach gry, technologii VR czy też zjawiskowych supersamochodach. Jak się dziś okazuje najprawdopodobniej nie wszystko pójdzie zgodnie z planem EA Sports.

F1 2022 zaliczy opóźnienie?

F1 2022 zaliczy opóźnienie?

Znany branżowy dziennikarz — Tom Henderson poinformował, że twórcy F1 2022 w ostatnich dniach borykają się z pewnymi problemami. Wszystko to związane jest z pomysłem umieszczenia w grze supersamochodów, które nie byłyby bolidami Formuły 1. Na taki pomysł wpadł producent tytułu, jednak teraz spotkał się on ze sprzeciwem ze strony zarządu organizatora rozgrywek.

Zobacz też: Gracze Fortnite zebrali 144 miliony dolarów na pomoc Ukrainie

Początkowo supersamochody miały stanowić ważny element rozgrywki wieloosobowej, ale po interwencji Formuły 1 zostaną one ograniczone do pojawiania się jedynie w trybie kariery. Niestety nie znamy konkretnych powodów, dla których kierownictwo F1 zdecydowało się na uszczuplenie tematyki supersamochodów. Niemniej wszystko wskazuje na to, że F1 2022 pozostanie grą skupioną w głównej mierze na bolidach ścigających się po słynnych torach z całego świata.

Jednak to nie koniec nowinek dotyczących tytułu od EA Sports. Zgodnie z zapowiedziami w F1 2022 miała być umieszczona funkcja cross-play, czyli rozgrywki międzyplatformowej. Jak się okazuje opcja, ta nie będzie dostępna w grze w dniu premiery. Nie oznacza to jednak, że zabraknie jej całkowicie. Twórcy mają w planach dodanie jej jakiś czas po oficjalnym debiucie rynkowym.

Dodatkowo producenci zostali w pewien sposób zmuszeni do uszczuplenia swojej gry o jeden tor. Mowa tu o Sochi Autodrom, czyli obiekcie, który jest domem dla Grand Prix Rosji. Oczywiście decyzja została podjęta w związku z wojną, którą od kilku tygodni toczy się za naszą wschodnią granicą. Na ten moment nie wiem, który tor zastąpi Sochi Autodrom, ale w grze jako zawartość dodatkowa najprawdopodobniej pojawią się obiekty Autódromo Internacional do Algarve (Portugalia) oraz Shanghai International Circuit (Chiny).

Powyższe zmiany nie oznaczają jednak, że F1 2022 okaże się totalną klapą. Twórcy gry szykują dla fanów sporo nowości takich jak tryb gry F1 LIFE czy ulepszenia systemu kar, grafiki i kariery. Dodatkowo w planach producenta znajduje się stworzenie trybu VR, który będzie dostępny już w dniu premiery gry. F1 2022 ma zadebiutować w okolicach lipca tego roku.

Źródło: Xfire

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy