konto premium world of tanks

Wargaming zamyka swoje studia w Rosji i na Białorusi!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Twórcy najpopularniejszej gry free-to-play z gatunku symulacji bitew pancernych zdecydowali się na ostateczne kroki w sprawie Rosji oraz Białorusi. Deweloperzy ogłosili dziś, że całkowicie opuszczają oba kraje, które dopuścił się agresji wobec Ukrainy.

Wargaming bezlitosne — deweloper opuszcza ojczyznę

World of Tanks Wargaming bezlitosne

Twórcy World of Tanks sprzeciwili się wojnie już w zeszłym miesiącu. Wargaming w sposób otwarty potępił działania armii rosyjskiej oraz rozpoczął proces wspierania wszystkich swoich pracowników przebywających w Ukrainie. Ostateczny krok w sprawie wykonano jednak dzisiaj. Deweloper wydał specjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać o najbliższych planach firmy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni jako Wargaming przeprowadziliśmy strategiczny przegląd operacji handlowych na całym świecie. Finalną decyzją firmy jest zaprzestanie prowadzenia wszystkich biznesów w Rosji oraz na Białorusi i opuszczenie obu krajów.

Z dniem 31 marca Wargaming przeniósł swoją działalność powiązaną z grami wideo w Rosji oraz na Białorusi do lokalnego producenta — Lesta Studio, który nie jest powiązane z firmą. Jako producent nie zyskamy na tym procesie nic, ani dzisiaj, ani w przyszłości. Najprawdopodobniej stanie się wręcz przeciwnie i w związku z tą decyzją poniesiemy straty. […]

Wargaming zamyka także swoje studio w Mińsku na Białorusi. Zapewniamy jednak, że nasi pracownicy dotknięci zmianami dostaną wsparcie i adekwatne odprawy. Pomimo powagi decyzji naszym głównym celem w przyszłości jest zapewnienie graczom wysokiej jakości produktów w postaci gier wideo.

Zobacz też: Sklep Play zapewnia nieuczciwą przewagę Google? Organy państwowe nie mają wątpliwości

Warto w tym momencie przytoczyć, że Wargaming został założony przez Białorusina — Wiktora Kisłyja, a główne biuro firmy od 1998 roku jest ulokowane w Mińsku. Jednakże tak drastyczna zmiana dotycząca wycofania się z rynku połączona z wcześniejszymi deklaracjami twórcy World of Tanks sprawia, że fani gry nie muszą podchodzić do swojego ulubionego tytułu z dystansem. Aktualnie Wargaming jest w posiadaniu ponad 19 biur porozrzucanych po całym świecie. Siedziby firmy znajdziemy na Cyprze, w Australii, Paryżu, Chicago czy Guildford.

Źródło: Video Games Chronicle & Wargaming

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy