Zrzut ekranu 2015-09-25 o 21.25.46

 

Nowe iPhone’y już są na rynku. Od dzisiaj oficjalnie można kupić najnowsze smartfony Apple i z tej okazji zaczynają się pojawiać przeróżne porównania mobilnych urządzeń z „Jabłuszkiem” w roli głównej. W takim razie nie mogło zabraknąć zestawienia z największym wrogiem, a więc Samsungiem i jego najnowszym reprezentantem z najwyższej półki.

 

Tak oto po jednej stronie stanął iPhone 6s Plus, a na przeciwko niego Samsung Galaxy Note 5. Sposób walki? Szybkość obsługi poszczególnych aplikacji. W takim razie zobaczcie który smartfon wygrał:

 

 

Zdecydowane zwycięstwo Apple. Pół minuty przewagi iPhone’a nad smartfonem Samsunga pokazuje moc Amerykanów, ale też coś innego. Pamiętacie jak działa multitasking w Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+? Jeśli nie to przypominam, że jest zdecydowanie gorszy niż w przypadku Nexusa 6 od Motoroli. Najprawdopodobniej Koreańczycy zaprogramowali tak system, aby zużywał jak najmniej energii. W tym wypadku 4 GB RAM wypadło gorzej niż 3 GB w Nexusie i teraz 2 GB w iPhonie. Oczywiście porównywanie różnych platform pod kątem specyfikacji nie ma największego sensu, ale w tym wypadku pokazuje, że Samsung poszedł w zupełnie inną stronę.

 

Jednak czy takie zestawienia jak powyższe mają jakikolwiek sens? Często zdarza Wam się przeszukiwać aplikacje w taki sposób? Jakie wnioski wyciągnęliście z powyższego filmu?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.