ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Pojedynek na szybkość: Samsung Galaxy Note 5 kontra iPhone 6s Plus

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Zrzut ekranu 2015-09-25 o 21.25.46

Nowe iPhone’y już są na rynku. Od dzisiaj oficjalnie można kupić najnowsze smartfony Apple i z tej okazji zaczynają się pojawiać przeróżne porównania mobilnych urządzeń z „Jabłuszkiem” w roli głównej. W takim razie nie mogło zabraknąć zestawienia z największym wrogiem, a więc Samsungiem i jego najnowszym reprezentantem z najwyższej półki.

Tak oto po jednej stronie stanął iPhone 6s Plus, a na przeciwko niego Samsung Galaxy Note 5. Sposób walki? Szybkość obsługi poszczególnych aplikacji. W takim razie zobaczcie który smartfon wygrał:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aKJ28ps0NNI[/youtube]

Zdecydowane zwycięstwo Apple. Pół minuty przewagi iPhone’a nad smartfonem Samsunga pokazuje moc Amerykanów, ale też coś innego. Pamiętacie jak działa multitasking w Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+? Jeśli nie to przypominam, że jest zdecydowanie gorszy niż w przypadku Nexusa 6 od Motoroli. Najprawdopodobniej Koreańczycy zaprogramowali tak system, aby zużywał jak najmniej energii. W tym wypadku 4 GB RAM wypadło gorzej niż 3 GB w Nexusie i teraz 2 GB w iPhonie. Oczywiście porównywanie różnych platform pod kątem specyfikacji nie ma największego sensu, ale w tym wypadku pokazuje, że Samsung poszedł w zupełnie inną stronę.

Jednak czy takie zestawienia jak powyższe mają jakikolwiek sens? Często zdarza Wam się przeszukiwać aplikacje w taki sposób? Jakie wnioski wyciągnęliście z powyższego filmu?

Sprawdź najnowsze wpisy