LG Velvet

LG nie zapomina o swoich smartfonach i wydaje plan aktualizacji na kolejne miesiące

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Prawdopodobnie już wszyscy pogodzili się z tym, że nie ujrzymy nowych smartfonów LG. Firma ostatecznie pożegnała się z mobilnym rynkiem w zeszłym roku i co by dużo nie mówić, niewątpliwie to duża strata. Jednak nie jest to pożegnanie z użytkownikami aktualnych modeli, gdyż oni otrzymali zapowiedź stałego wsparcia na czele z aktualizacjami. LG regularnie publikuje swoje plany wydawnicze, na których podstawie dowiadujemy się, co tym razem przygotowują Koreańczycy. Tym razem poznaliśmy plany na najbliższy kwartał, które przewidują nie tylko optymalizację, ale także pojawienie się Androida 12 dla wybranych modeli.

Plan aktualizacji smartfonów LG przedstawiony — najważniejsze modele mogą liczyć na Androida 12

lg v50s thinq g8x thinq 5g premiera specyfikacja cena

Jedyna uwaga tyczy się faktu, że plany aktualizacji dotyczą koreańskiego rynku. Dlatego trzeba uwzględnić, że może pojawić się poślizg w ramach globalnych wydań oprogramowania. Tym sposobem, bez zbędnego przedłużania, zobaczcie, co dokładnie LG planuje udostępnić w ciągu najbliższych trzech miesięcy:

  • poprawki bezpieczeństwa dla LG Q52, Velvet, Wing
  • Android 12 dla Q92 5G, V50 i V50S ThinQ

Oczywiście trzeba uwzględnić, że odpowiednikiem V50S ThinQ w Polsce jest model G8X. Czy można dzisiaj uwzględniać już jakieś poślizgi? Nie do końca, gdyż LG Velvet otrzymał Androida 12 w Korei Południowej w połowie marca i ten jeszcze nie dotarł do Polski. Teoretycznie powinno zająć to kilka tygodni, więc na razie jesteśmy w stanie podać tylko taką orientacyjną ramę czasową.

Zobacz też: LG V60 po roku użytkowania — czy Dual Screen przetrwał?

Pamiętajmy też, że LG nie zamyka swojego działu oprogramowania na Androidzie 12. Część modeli, w tym wspomniany Velvet ma otrzymać nawet Androida 13. Naturalnie nie należy spodziewać się błyskawicznej aktualizacji po wydaniu samego oprogramowania. Mimo wszystko to pokazuje, że LG ewidentnie wie, jak zejść ze sceny i nie zapomina o swoich użytkownikach. Dlatego wciąż wypatrujcie aktualizacji na nowszych smartfonach z wyższych półek. Swoją drogą, zastanawialiście się już nad wymianą swoich smartfonów, czy też właśnie informacje jak powyższe w ogóle Was do tego nie zmuszają?

Źródło: Reddit, LG

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy