antonov 225 film zniszczenia lotnisko kapitan

Oto jak dzisiaj wygląda Antonov An-225 Mrija — film pokazuje zniszczenia samolotu i lotniska

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Antonov An-225 Mrija to legenda, która w ostatnich latach wyraźnie o sobie przypomniała. Początkowo za sprawą pomocy w walce z pandemią, a ostatnio za sprawą wojny w Ukrainie. Wieści o zniszczeniu największego i najcięższego samolotu w historii lotnictwa obiły się szerokim echem. Szczególnie że w międzyczasie pojawiły się też domniemania o fake newsie. Niestety ostatecznie potwierdzono, że Antonov An-225 Mrija faktycznie został zniszczony przez Rosjan. Dzisiaj pojawiają się zapowiedzi o odbudowie giganta, ale też w dobie wciąż trwającej wojny, najpierw trzeba ocenić ostateczną skalę zniszczeń. W tym wypadku wszelkie straty przedstawia na filmie sam kapitan samolotu.

Antonov An-225 Mrija na filmie — kapitan samolotu pokazuje jego zniszczenia i lotniska

Nie przejmujcie się barierą językową — do filmu dołączono polskie napisy. Nagranie przedstawia nie tylko zniszczony samolot, ale także całe lotnisko Hostomel, które zostało zbombardowane przez Rosjan. Budynki pracownicze, mieszkalne, hangary oraz naturalnie sam sprzęt — po wszystkim oprowadza nas major Dmytro Antonow, czyli kapitan An-225 Mrija. Nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że samolot wymaga już nie tylko remontu, ale pełnej odbudowy.

Co istotne, pilot ma za złe, że Mrija nie została bezpiecznie ewakuowana w momencie, gdy NATO ostrzegało przed potencjalnym atakiem rosyjskim. Władze firmy najzwyczajniej w świecie zignorowały to, więc efekt możemy właśnie obserwować na powyższym nagraniu. Oczywiście Ukraina chce odbudować Antonova An-225. Dzisiaj szacuje się, że taka operacja może kosztować ponad 3 miliardy dolarów, a czas określa się do 5 lat. Naturalnie wszelkie koszty mają zostać przekierowane na Rosję.

Zobacz też: Profil Zaufany dla obywateli Ukrainy — ilu z nich już go założyło?

Mimo wszystko na razie musimy liczyć na to, aby Rosjanie wycofali się ze swojej agresji wymierzonej w stronę Ukrainy. Jeśli chcecie pomóc naszym sąsiadom, to stale przypominamy o naszej zbiórce, której celem jest właśnie zebranie funduszy na najbardziej potrzebne rzeczy dla osób uciekających przed wojną.

Źródło: YouTube, Wykop

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy