xiaomi 12 ultra wyglad etui design

Skóra, szkło, a może ceramika? Ten smartfon pozwoli wybrać najlepsze wykonanie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Xiaomi od dwóch lat postanowiło wyraźnie zaznaczyć swoje portfolio flagowców za sprawą specjalnego modelu z dopiskiem Ultra. Zaczęło się od Mi 10 Ultra, który dla nas w głównej mierze był ciekawostką za sprawą dostępności. Później do gry wszedł Mi 11 Ultra, który swoją ogromną wyspą aparatów po prostu zaskakiwał. Naturalna kolej rzeczy przed nami, czyli Xiaomi 12 Ultra — tak, już bez „Mi” w nazwie. O samym smartfonie nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale już pojawiła się interesująca wzmianka w sieci, która może sprawić, że smartfonem zainteresuje się znacznie większa grupa odbiorców. Jak możecie domyśleć się po tytule, firma może pozwolić wybrać klientom, z jakiego materiału mają zostać wykonane plecy urządzenia.

Xiaomi 12 Ultra będzie pokazywał, że jest smartfonem premium — chociażby poprzez wykonanie

xiaomi 12 ultra wyglad etui design

Oczywiście to nie pierwszy raz, kiedy Xiaomi oferuje różne wersje z różnymi materiałami. Ceramiczne odmiany topowych modeli firmy występowały już wcześniej. Niemniej przez chwilę producent jakby odszedł od tego podejścia, a na pewno przestał zwracać na nie równie dużo uwagi. Wraz z Xiaomi 12 Ultra może to się zmienić. Wygląd tego smartfona poznaliśmy pośrednio przez producenta etui, więc jeszcze możemy mieć pewne zastrzeżenia co do jego autentyczności. Niemniej wciąż pojawia się ogromna, tym razem okrągła, wyspa z aparatami, gdzie w centrum ma znaleźć się zupełnie nowa matryca od Sony (IMX8xx).

Przechodząc właśnie do wykonania, w plotkach pojawia się wiele wariantów wykonania. Przede wszystkim mowa jest o szkle, co akurat nikogo nie powinno dziwić. To aktualnie jeden z najpopularniejszych materiałów wśród flagowców. Dodatkowo nieoficjalnie wiemy, że Xiaomi 12 Ultra w szklanej odsłonie dodatkowo zostanie podzielony na wiele wersji kolorystycznych. Idąc do kolejnej odmiany, do gry wraca ceramika, ale tylko w białej lub czarnej barwie. Tymczasem skórzana wersja (eko/wegańska skóra) nie ma jeszcze określonych kolorów, które teoretycznie przybierze.

Zobacz też: Nasza recenzja Xiaomi Mi 11 Ultra pokazuje wszystkie wady i zalety tego smartfona.

Oczywiście należy spodziewać się, że zależnie od wyboru wersji wykończenia Xiaomi 12 Ultra cena może się różnić. Wręcz na pewno będzie, gdyż ciężko, aby producent na jednym poziomie postawił odmianę szklaną i ceramiczną. W końcu chodzi także o wytrzymałość urządzenia i różne procesy produkcyjne. Do tego nie wiemy, czy wszystkie odmiany trafią ostatecznie na Stary Kontynent. Mimo wszystko, która wersja Xiaomi 12 Ultra wstępnie Was zainteresowała?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy