Play kupił UPC Polska

Play kupił UPC Polska – co to oznacza dla klientów?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Transakcja, o której mówiło się od blisko roku, w końcu doszła do skutku. Operator sieci Play kupił UPC Polska, nabywając 100% udziałów za kwotę liczoną w miliardach złotych. Nie jest jeszcze całkowicie jasne, co dokładnie stanie się teraz z marką UPC, ale klienci póki co mogą spać spokojnie.

Operator sieci Play kupił UPC Polska

Wczoraj spółka P4 Sp. z o.o. sfinalizowała transakcję polegającą na nabyciu 100% udziałów Liberty Global w UPC Polska Sp. z o.o. – operator sieci Play zapłacił za to 7 miliardów złotych. Oba podmioty mają połączyć swoje usługi mobilne, stacjonarne i telewizyjne. Łączymy dziś największą i najnowocześniejszą sieć mobilną z najszybszym internetem światłowodowym oraz najbogatszą ofertą telewizji i rozrywki. Razem, dzięki utalentowanym i fantastycznym zespołom Play i UPC, zdefiniujemy na nowo konwergencję z korzyścią dla klienta – mówił wczoraj Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

W komunikacie o finalizacji transakcji czytamy, że Play i UPC łączą siły i mają ambicję, by zdefiniować nowe standardy usług telekomunikacyjnych w Polsce. Póki co spółka P4 nie zdradza jednoznacznie, jak widzi przyszłość marki UPC i czy planuje jej ew. rebranding. Klienci UPC nie mają jednak na ten moment powodów do obaw. Sfinalizowana wczoraj transakcja nie wymaga od nich żadnych działań, dotychczas zawarte umowy zachowują ważność i nie wymagają podpisywania aneksów.

Przypomnijmy – w lipcu ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o tym, że Play chce kupić UPC. We wrześniu podpisano stosowną umowę w tej sprawie. W marcu tego roku zgodę na transakcję wydała Komisja Europejska. Organ wykonawczy Unii Europejskiej uznał, że zakup UPC przez spółkę P4 nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji. Po co operatorowi sieci Play podmiot, jakim jest UPC? Chodzi o konkurowanie na rynku telekomunikacyjnym. Play ma braki w infrastrukturze jeśli chodzi o szybki internet. Zakup UPC pozwala mu te braki uzupełnić.

Czytaj także: Play rozdaje 1200 GB przez rok w ofercie na kartę – kto może skorzystać?

Play ma obecnie ponad 15,7 milionów klientów, blisko 10 tysięcy stacji bazowych w kraju i zasięg na terenie prawie całego kraju. UPC Polska posiada ponad 1,5 miliona abonentów i ponad 3,7 miliona gospodarstw domowych w zasięgu.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy