Microsoft Surface Duo 2 2021

Microsoft przechodzi przemianę, czyli czas skupić się na… Androidzie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Microsoft raczej na dobre pogodził się z tym, że nie podbije już mobilnego rynku. Jednak mówimy tu o podejściu jako gracz dostarczający pełnoprawny system operacyjny. Co innego, gdy spojrzymy na Microsoft jako… producent sprzętu. Pod tym względem Amerykanie nie poddają się i chcą próbować swoich sił. W końcu urządzenia mobilne to przyszłość. Jednak gigant z Redmond jednoznacznie pokazuje, że chce skupić się na Androidzie i doskonale potwierdza to przetasowanie wewnętrzne, które zaszło według ujawnionych dokumentów.

Osobny zespół do zadań specjalnych, czyli Microsoft chce się skupić na Androidzie

Surface Duo microsoft android zespol

Oczywiście dzisiaj Microsoft współpracuje na wielu polach z wieloma producentami smartfonów i tabletów. W ten sposób firma dostarcza swoje usługi pokroju pakietu Office lub opcji połączeń z komputerami z Windowsem. Dlatego odpowiednie aplikacje znajdziemy między innymi na urządzeniach Samsunga. Dodatkowo Microsoft w swoim portfolio na Androida ma swój własny launcher, klawiaturę Swift Key i kilka innych, równie ciekawych propozycji. Nie możemy też zapominać o smartfonach na czele z najnowszym Microsoft Surface Duo 2, który jest składakiem, ale z dwoma, niezależnymi ekranami.

Łącząc te wszystkie aspekty, nikogo nie powinien dziwić fakt, że Microsoft postanowił stworzyć osobny, duży zespół, który skupi się właśnie na produktach związanych z Androidem. Pod ich pieczą będą wszystkie wspomniane aplikacje i różnorakie oprogramowanie na czele z tym z Surface Duo. Co to dokładnie oznacza? Android Microsoft Platform and Experiences, bo tak ma nazywać się zespół, nie jest jeszcze oficjalnie przedstawiany przez giganta, ale ten nie zaprzecza jego istnienia. Dlatego oficjalne cele nie są znany, ale można się domyślać, że jednym z głównych jest zapewnienie większej integracji Windowsa z Androidem. Wszystko po to, aby możliwie najlepiej konkurować ze zintegrowanym ze sobą światem Apple.

Zobacz też: Czy oryginalny Microsoft Surface Duo jest wytrzymały? Wynik może zaskoczyć.

Kiedy poznamy pierwsze efekty prac nowego zespołu? Zapewne nieprędko i zapewne też nie będziemy już pamiętać, że mogą one wynikać właśnie ze względu na stworzenie nowego zespołu. Mimo wszystko widać, że Microsoft nie traktuje już Androida jako konkurenta, a opcję do samorozwoju. Jak oceniacie takie podejście? Czy nadal liczycie na mobilnego Windowsa pokroju Windows Mobile lub Phone?

Źródło: GSM Arena, XDA Developers, Windowscentral

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy