samsung galaxy s8+ plus ifixit

Samsung łączy siły z iFixit, czyli sam napraw telefon — takich programów potrzebujemy!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jako użytkownicy coraz bardziej jesteśmy ograniczani możliwością swobodnej naprawy swoich urządzeń. Poniekąd jesteśmy zmuszani do wizyty w serwisie lub kupna nowego sprzętu. Naturalnie wszystko robi się coraz bardziej skomplikowane, ale nie zawsze potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, żeby na przykład wymienić akumulator w smartfonie. Europa już się zbroi do prawa do samodzielnych napraw. W Stanach Zjednoczonych Apple ogłosiło w zeszłym roku swój program Self Service, a teraz za ciosem idzie Samsung i bierze do pomocy szanowany serwis iFixit.

Samsung i iFixit chcą udowodnić, że sam naprawisz swój telefon

samsung galaxy s8+ plus ifixit

Od razu uprzedzam, że nie jest to spóźniony żart primaaprilisowy. Samsung naprawdę ogłosił w Stanach Zjednoczonych, że zamierza wprowadzić program naprawczy dla smartfonów i tabletów z rodziny Galaxy. Naprawdę mówimy tutaj o współpracy z iFixit i naprawdę użytkownicy otrzymają części zamienne, narzędzia i instrukcje, czyli wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia konkretnej naprawy. Na wstępie Koreańczycy chcą ułatwić proces wymiany wyświetlacza, tylnej pokrywy i gniazda zasilania. Co prawda nie pojawia się wzmianka o akumulatorze, ale ten ma być dostarczany już naklejony na ekran, co oczywiście ma ułatwić cały proces. W końcu odklejanie baterii może być niebezpieczne, podobnie jak jej ponownie niewłaściwe zamocowanie. Stare części Samsung będzie odbierał w celu recyklingu.

Zobacz też: Pamięć, która się nie psuje od promieniowania kosmicznego? Pracuje nad nią polska firma!

Oczywiście chciałoby się powiedzieć, czemu tylko Stany Zjednoczone? Niewykluczone, że jeśli program będzie cieszył się odpowiednio dużym zainteresowaniem, to Samsung zdecyduje się rozszerzyć jego dostępność na kolejne kraje. Niemniej dzisiaj pozostaje tylko USA, a sam start zapowiedziany jest na lato. W ramach pierwszych urządzeń, które zostaną objęte programem, pojawiły się: seria Galaxy S20, seria Galaxy S21 i Galaxy Tab S7+. Innymi słowy, mówimy o popularnych urządzeniach z górnej półki. Czemu tanie smartfony nie zostały uwzględnione? Zapewne do gry wchodzą właśnie koszty całego procesu i opłacalność takich akcji.

PS. Rozpoznajecie urządzenie, które pojawiło się na zdjęciach? Jak je wspominacie?

Źródło: GSM Arena, iFixit, Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy