Sony rozpoczyna prace nad nową grą AAA!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Sony wraz ze studiem Firesprite szykuje premierę nowej gry AAA. Tytuł stworzony na silniku Unreal Engine 5 ma obracać się w klimatach horroru połączonego z dynamiczną akcją.

Strach się bać! Sony szykuje nowy duży projekt

Strach się bać! Sony szykuje nowy duży projekt

Studio Firesprite dołączyło do rodziny Sony we wrześniu 2021 roku. Ambitny zespół deweloperów z Liverpoolu stworzył już takie gry jak The Playroom, Run Sackboy! Run!, Air Force Special Ops: Nightfall czy The Persistence. Teraz znajdujące się pod skrzydłami doświadczonego wydawcy studio planuje produkcje całkiem nowego projektu.

Zobacz też: E3 2022 odwołane! Potwierdza ESA

O całym przedsięwzięciu dowiedzieliśmy się za pośrednictwem strony internetowej studia, na której zostało zamieszczone ogłoszenie o pracę. Anglicy poszukują „reżysera narracji, który w nowym zespole pracowałby przy wysokobudżetowej grze przygodowej z gatunku horruru, która w głównej mierze będzie skupiona na fabule”. W dalszej części komunikatu czytamy, że tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Niestety z treści ogłoszenia nie dowiemy się, czy Sony wraz z Firesprite planują stworzyć całkiem nową franczyzę lub też może kontynuować jeden z istniejących już projektów. Jednak samo hasło „gra AAA”, które pojawia się w tekście, sprawia, że fani zarówno PlayStation jak i wszelkich horrorów mogą poczuć dreszczyk emocji przed zbliżającą się premierą.

Poprzednie twory Firesprite w postaci wspomnianych wyżej gier mimo tego, że nie są zbyt popularne, zebrały w głównej mierze pozytywne recenzje. Angielskie studio było jednym z wielu, w które w ostatnim czasie zasiliły szeregi PlayStation Studios. Aktualnie na pokładzie Sony znajdują się tacy producenci jak Bend Studio, Bluepoint Games, Guerrilla Games, Haven Studios, Housemarque, Insomniac Games, London Studio, Malaysia Studio, Media Molecule, Naughty Dog, Nixxes Software, Pixelopus, Polyphony Digital, San Diego Studio, San Mateo Studio, Santa Monica Studio, Sucker Punch Productions, Team Asobi, Valkyrie Entertainment oraz XDev.

Źródło: Firesprite & Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy