6
HTC One X to w chwili obecnej jeden z najmocniejszych smartfonów na rynku. Miał on być w tym roku flagowym urządzeniem tajwańskiego producenta, który wciąż stara się odbudować wizerunek marki. Przypomnijmy, że częścią tego procesu miało być wypuszczanie mniejszej ilości smartfonów i skupienie się głównie na urządzeniach z najwyższej półki. Ostatnie doniesienia wskazują, że HTC planuje niebawem odświeżyć swojego najlepszego smartfona i przygotowuje model o nazwie HTC One X+.

Nowym źródłem informacji na temat nadchodzącego urządzenia jest popularny benchmark NenaMark 2. Zbiera on informacje o sprzęcie, który przeszedł przez testy i umożliwia publiczny wgląd w te informacje. Tym razem uwagę zwróciło urządzenie oznaczone jako „HTC PM63100”, wyposażone w czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 o taktowaniu 1,7 GHz, ekran 720p (1280×720) i najnowszego Androida 4.1.1 Jelly Bean. W teście NenaMark 2 nowy HTC osiągnął wynik 58.50, który jest przyzwoity, lecz w szczególny sposób nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Według niektórych źródeł nazwa kodową urządzenia brzmi „HTC Evitaire” i zostanie ono wprowadzone do sprzedaży u jednego z amerykańskich operatorów – T-Mobile bądź AT&T. Nie jesteśmy pewni, czy odświeżony One X będzie dostępny poza granicami Stanów Zjednoczonych. Smartfon ma trafić na półki sklepowe już we wrześniu bieżącego roku, do tego czasu usłyszymy o nim zapewne jeszcze nie raz.

źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski