Dyskryminacja w Sony

Sony zwolniło ponad 90 pracowników w PlayStation

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Firma Sony Interactive Entertainment dokonała ostatnio lawinowych zwolnień. Łącznie etat straciło ponad dziewięćdziesięciu pracowników. Dlaczego Japończycy zdecydowali się na tak drastyczne i dosadne kroki?

90 pracowników mniej w szeregach Sony

90 pracowników mniej w szeregach Sony

O całym zdarzeniu poinformował serwis Axios, który miał wgląd w dokumentacje oraz ponadto rozmawiał z jednym ze zwolnionych pracowników. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że cięcia etatów dotyczą marki PlayStation, która jest częścią firmy pobocznej Sony, czyli Sony Interactive Entertainment.

Zobacz też: Sprzedaż elektroniki spada – najważniejsza firma w branży nie ma co do tego żadnych wątpliwości

Roszady w strukturach firmy dotyczyły w pierwszej kolejności działów sprzedaży oraz marketingu. Portal Video Games Chronicle dotarł do informacji zgodnie, z którą z pracą pożegnało się łącznie 93 pracowników. Według ustaleń dziennikarzy cięcia etatów są bezpośrednio związane z „globalną transformacją” firmy. Taką wersję usłyszeli przynajmniej kierownicy oraz wyższy personel.

Zwolnienia uderzyły w Amerykę Północną, gdzie Sony zdecydowało się zamknąć zespół „merchandiserów”, którzy pracowali dla PlayStation w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że pracę stracili między innymi osoby zatrudnione w dziele PlayStation Representatives. Do zadań pracowników należała, chociażby sprzedaż detaliczna. W związku ze zwiększeniem sprzedaży cyfrowej Sony zdecydowało się na podjęcie ostatecznych kroków względem „klasycznego” handlu.

Wspomniana wyżej „globalna transformacja” może oznaczać, ze Sony zdecyduje się na rozwinięcie PlayStation Direct. Jest to usługa, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2019 roku, a w największym skrócie pozwala ona na dokonywanie zakupu konsol i innych sprzętów marki wprost od Sony. Według analityków PlayStation Direct wygenerowało ponad 600 miliardów dolarów dochodu podczas zakończonego w marcu roku podatkowego.

Aktualnie usługa jest dostępna w wybranych krajach. Na dziś (tj. 1 kwietnia) z PlayStation Direct mogą korzystać mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Holandii, Belgii, Luksemburga oraz oczywiście Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy