Nowe elektryczne BMW Serii 3 trafi tylko i wyłącznie na rynek chiński

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Niemiecki koncern motoryzacyjny zaprezentował swój najnowszy produkt. BMW i3 eDrive35L to elektryczny samochód, który będzie dostępny jedynie na rynku chińskim.

Nowe BMW tylko dla Chińczyków

BMW model i3 eDrive35L

W maju tego roku w Chinach pojawi się wyczekiwane BMW model i3 eDrive35L. Nowy samochód elektryczny robi wrażenie zarówno za pomocą wyglądu jak i osiągów. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że wykorzystuje on układ napędowy BMW eDrive piątej generacji, czyli ten sam, który możemy spotkać w przypadku modeli iX3, i4 oraz iX. Ponadto i3 eDrive35L będzie wyposażony w autorski system operacyjny niemieckiego koncernu — OS 8. Oznacza to, że posiadacze samochodu będą mogli między innymi używać swojego smartfona jako inteligentnego kluczyka.

Zobacz też: Lotus Eletre zaprezentowany! Co wiemy o potężnym samochodzie elektrycznym?

Jednak co z najważniejszą kwestią, czyli osiągami? Nowy elektryk ma posiadać maksymalną moc w postaci 281 koni mechanicznych oraz 400 Nm momentu obrotowego. Rozpędzenie samochodu od zera do setki będzie kosztować nas około 6,2 sekundy. Liczby mogą robić wrażenie, ale na pierwszy plan w przypadku samochodu elektrycznego wychodzi jednak jego bateria. W tym przypadku akumulator będzie wyposażony w funkcję szybkiego ładowania. Przełoży się to na naładowanie aż 80% maksymalnej pojemności w 35 minut. Natomiast pełna bateria pozwoli kierowcy na przejechanie dystansu równego około 520 kilometrów.

Niestety dla nas Europejczyków nowy i3 eDrive35L pojawi się tylko i wyłącznie na rynku chińskim. Producent montuje samochody w mieście Shenyang w prowincji Liaoning. Bawarczycy mają nawet dostosować zawieszenie nowego modelu do panujących w Chinach warunków drogowych. Zabieg BMW polegający na skupieniu się wokół Azjatów ma swoje uzasadnione podstawy. Jednym z głównych argumentów niemieckiej firmy jest na pewno to, że cała Seria 3 przewodziła w większości rankingów na najlepiej sprzedające się kompaktowe samochody premium w Chinach w całym 2021 roku. Dodatkowo BMW nie ukrywa się, z tym że planuje zmniejszyć produkcje pojazdów spalinowych na rzecz jednostek z elektrycznym napędem.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy