Udostępnianie filmów z YouTube na Snapchat wreszcie możliwe!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Serwis YouTube udostępnił w końcu funkcję przesyłania odnośników do filmów na platformie Snapchat. Przypomnijmy, że popularny „Snap” jest już z nami od 2011 roku!

Od teraz możesz dzielić się filmikami z YouTube także na Snapie!

Udostępnianie filmów z YouTube na Snapchat wreszcie możliwe!

Gimnastykowanie się w postaci kopiowania linków i przesyłania ich bezpośrednio do konkretnych osób jest już przeszłością. YouTube wprowadził funkcję udostępniania swoich filmów na platformie Snapchat. Od teraz wystarczy tylko na interesującej nas treści kliknąć opcję „Udostępnij” a następnie wybrać logo Snapchat. Aplikacja poprosi nas o dostęp do nowej platformy, a następnie naszym oczom ukaże się już opcja zrobienia zdjęcia wraz z odnośnikiem do wybranego filmu

Zobacz też: Jak utworzyć silne hasło, kiedy coraz głośniej o cyberatakach? Zadbaj o swoje dostępy!

Po dostosowaniu „snapa” do naszych upodobań możemy wysłać go zarówno do wybranych znajomych, ale także udostępnić go na swoim „story”. Użytkownik, który dostanie tak przygotowane zdjęcie będzie mógł jednym kliknięciem przenieść się do podlinkowanego filmu widząc przy tym najważniejsze informacje takie jak tytuł czy miniatura.

Nowa funkcja, która pojawiła się na smartfonach z Androidem oraz iOS raczej nie sprawi, że Snapchat powróci do żywych, ale na pewno jest to krok w dobrą stronę. Aplikacja powstała w 2011 roku jednak w Polsce swój największym boom przeżyła w okolicach roku 2016. Użytkownikami platformy są głównie osoby młode, a cechą charakterystyczną jest tam znikanie treści tuż po wyświetleniu lub 24 godziny później w przypadku zdjęć czy filmików znajdujących się na „story”.

Aktualnie według statystyk, które podaje Snapchat, z ich aplikacji jeszcze w czwartym kwartale 2020 roku korzystało 265 milionów osób dziennie. Lwia część z nich, ponieważ blisko 35% (92 miliony) pochodzi z Ameryki Północnej. W Europie aplikacja jest mniej popularna, ale nie oznacza to, że całkowicie zapomniana. Jeszcze niecałe dwa lata temu codziennie korzystało z niej około 74 miliony użytkowników.

Źródło: Snapchat & Affde

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy