Operatorzy nadal pomagają uchodźcom

Operatorzy nadal pomagają uchodźcom – wsparcie ofertowe to nie wszystko

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Od ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad miesiąc. Operatorzy nadal pomagają uchodźcom, dokładając swoją cegiełkę do tego, co robi znaczna część polskiego społeczeństwa. Dużo mówi się o wsparciu ofertowym, polegającym m.in. na obniżeniu stawek połączeń na Ukrainę, ale na tym działania telekomów się nie kończą.

Operatorzy nadal pomagają uchodźcom

fot. Blog Play

22 marca Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otworzyła punkt humanitarny dla uchodźców przy Dworcu Wschodnim w Warszawie. Na miejscu zjawił się Play, oferując obywatelom Ukrainy bezpłatne karty SIM oraz pomoc w zarejestrowaniu numeru i aktywowaniu pakietów pomocowych z nielimitowanymi połączeniami do Ukrainy i paczką internetu. Nie brakuje też możliwości naładowania swojego urządzenia mobilnego.

T-Mobile poinformował z kolei, że przedłuża do końca kwietnia promocję, w ramach której można bezpłatnie, bez limitów dzwonić i wysyłać SMS-y z Polski do Ukrainy. Oferta ta działa również w Heyah na kartę i taryfach biznesowych magentowego operatora. W przypadku użytkowników prepaid i MIX usługa ta została aktywowana automatycznie – przypomina T-Mobile i zaznacza, że przedłużenie również nastąpi w ten sposób. Osoby korzystające z abonamentu, które jeszcze nie aktywowały usługi, mogą to nadrobić. Można to zrobić m.in. w aplikacji Mój T-Mobile lub wysyłając SMS-a o treści TAK pod numer 80008.

Dzwonienie z Polski do Ukrainy to jedno, a co z połączeniami z Ukrainy do Polski oraz z usługami w roamingu w Ukrainie? Tu magentowy operator od początku kwietnia wprowadza obniżone stawki. Połączenie głosowe (wychodzące i przychodzące) będzie kosztowało 99 gr (80 gr netto) za minutę, opłata za SMS-a i MMS-a wyniesie 20 gr (16 gr netto), a pakiet 1 GB internetu został wyceniony na 49 zł (39,84 zł netto).

Czytaj także: 15-lecie Play na polskim rynku – operator przypomina o swoich początkach

Od kilku tygodni operatorzy telekomunikacyjni działający w Polsce podejmują różne działania wspierające obywateli Ukrainy. Chodzi m.in. o darmowe startery rozdawane na dworcach, w punktach recepcyjnych i salonach sprzedaży oraz rezygnację z opłat roamingowych. Operatorzy reagują też na wzmożony ruch w rejonach przygranicznych, stosując m.in. mobilne stacje bazowe oraz rekonfigurując stacje, które działały już wcześniej.

źródło: Blog Play, mat. prasowe, zdjęcie główne: Blog Play

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy