Twórcy Loop Hero zachęcają do piractwa

Twórcy Loop Hero namawiają do piracenia ich gry – oto dlaczego nie warto

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Świetna gra całkowicie za darmo — takie rzeczy oczywiście popieramy i chętnie piszemy o wszystkich dużych promocjach na Epic Store, GOG, czy Steam, zwłaszcza jeśli te obejmują darmowy tytuł. Są jednak przypadki, w których należy podziękować twórcom za darmowy tytuł. I nie chodzi tu tylko o to, że ten domyślnie nie jest nawet nam dedykowany, a samą otoczkę, która ją otacza. I tak twórcy Loop Hero zachęcają do piractwa względem swojej gry. Robią to jednak w innym celu, niż twórcy Darkwood.

Twórcy Loop Hero zachęcają do piractwa

Twórcy Loop Hero zachęcają do piractwa

W przypadku Darkwood był to świetny zabieg marketingowy, dzięki któremu nowo wypuszczona gra polskiego Acid Wizard Studio zyskała międzynarodową sławę i sympatię graczy z całego świata. W przypadku Loop Hero jest to natomiast sposób na ominięcie przez Rosjan sankcji nałożonych z powodu ataku na Ukrainę. Otóż twórcy gry, Four Quarters, którzy sami są Rosjanami, przyzwolili swoim ziomkom na piracenie swojej gry, ponieważ ci nie mogli jej kupić w żadnym zachodnim sklepie. W przypadku wersji na Switcha studio nawet zamieściło link do niej w popularnym rosyjskim serwisie torrentowym RuTracker.

Zobacz też: Który operator oferuje najszybszy internet? Poznajcie statystyki ze Steama

Odkąd Visa, Mastercard i PayPal przestały działać w Rosji na początku tego miesiąca, kupowanie przez Rosjan produktów cyfrowych na zagranicznych platformach, w tym gier, stało się trudne, jeśli nie niemożliwe. Jednak właśnie na tym polegają sankcje. Chodzi tu o to, aby przekonać obywateli Rosji, aby w końcu zrobili coś ze swoją władzą i powstrzymali tragedię, która dzieje się na Ukrainie. Rozdawanie darmowych gier raczej temu nie służy. A warto tu podkreślić, że Four Quarters oświadczyło, że jest przeciwne temu, co robi ich ojczyzna. Jednak jak widać, za słowami nie do końca idą czyny. I o ile sprzedaż kopii gry można by zrozumieć — w końcu nikt nie chce chodzić głodny, a Steam zablokował możliwość wypłat twórcom z Rosji, to rozdawania tytułu za darmo w takich okolicznościach raczej już nie da się obronić.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy