Zniknięcie Hangouts ze Sklepu Play

Hangouts znika ze Sklepu Play – kolejny znak końca usługi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Trzeba przyznać, że Hangouts jest chyba jednym z najdłużej umierających komunikatorów Google. Mówiło się o jego końcu jeszcze na długo przed premierą Google Duo… o którym dziś już mało kto pamięta. Jednak nic nie może konać wiecznie — no może poza HTC. Dlatego też koniec tego komunikatora nadchodzi wielkimi krokami, a zastąpić go ma Czat Google. Kolejnym znakiem jest natomiast zniknięcie Hangouts ze Sklepu Play.

Zniknięcie Hangouts ze Sklepu Play

Zniknięcie Hangouts ze Sklepu Play

Początkowo aplikacja zniknęła z App Store. To jednak nie musiało od razu oznaczać jej śmierci. Mogła bowiem zniknąć na skutek jakiejś cichej wojny Apple z Google, czy innej awarii. Jednak wycofanie jej ze Sklepu Play już jest dość jasnym sygnałem końca. Oczywiście osoby, które mają ją zainstalowaną na swoim urządzeniu, wciąż mogą z niej skorzystać. Jednak jej skasowanie będzie już teraz bezpowrotne. Na aktualizacje także nie ma już raczej co liczyć. Co ciekawe aplikacja ta nie zniknęła ze Sklepu Play globalnie i wciąż jest dostępna w pewnych regionach. Ich lista jednak bardzo szybko się kurczy. Sprawdziłem i nie ma co jej szukać w Polsce. Oczywiście jeśli ktoś skasował Hangouts ze swojego smartfona z Androidem i z jakiegoś powodu nie chce się zalogować na Google Czat, to wciąż może pobrać program z zewnętrznych źródeł. Proces instalacji przebiega w takim wypadku bez problemów.

Zobacz też: Najlepsze filmy, które nigdy nie dostały Oscara

Czy będzie to więc wielka strata? Na szczęście nie i to nawet dla użytkowników Hangouts. Czat Google zachowuje wszystkie kontakty, a nawet archiwa rozmów, wraz z przesłanymi linkami i mediami. Tak naprawdę można potraktować go jako dużą aktualizację i zmianę nazwy dla starszego komunikatora Google, a nie zupełnie nowy twór. I bardzo dobrze, ponieważ brak konsekwencji i zamykanie kolejnych projektów raczej zniechęcało do korzystania z komunikatorów od Google. Tym razem natomiast widać, że gigant w końcu zaczął robić to dobrze. Sama zmiana z Hangouts na Google Czat również jest na duży plus, chociażby dzięki znacznie poprawionej czytelności interfejsu.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy