angrybirdsmovie

Kiedy parę lat temu pojawiło się Angry Birds nikt chyba nie przypuszczał, że gra zbierze miliardową liczbę pobrań, a jej bohaterowie będą widoczni na każdym kroku. Na t-shirtach, jako maskotki, obudowy do głośników… Wściekłe Ptaki dosłownie sfrunęły na nas całą chmarą. Pora więc na kolejną produkcję z ich udziałem. I nie, nie będzie to kolejna gra. Tym razem zobaczymy film!

 

Angry Birds zdecydowanie wpisało się do historii mobilnej rozrywki. Po pierwsze będzie to pierwsza mobilna produkcja, która została przeznaczona na duży ekran. Po drugie grę studia Rovio pobrano już ponad 2,8 miliarda(!) razy na różnych platformach. To oszałamiająca liczba, która dobitnie ukazuje popularność tej gry. Film, o którym mowa będzie nosić tytuł „The Angry Birds Movie” i pojawi się w kinach już latem przyszłego roku. Zerknijcie zresztą na trailer i sami oceńcie jak się zapowiada.

 

 

Było zabawnie? Jak dla mnie produkcja prezentuje się całkiem nieźle. Scenarzystą jest Jon Vitii, człowiek odpowiedzialny m.in. The Simpsons Movie. Bardzo podoba mi się podejście do charakterystyki ptaków znaną nam z gier. Na zwiastunie widzimy sytuację, w której jeden z ptaków eksploduje, kiedy coś go zaskoczy. Biorąc pod uwagę, że gros dzieci zagrywało się w produkcję studia Rovio godzinami, takie przełożenie cech bohaterów ze świata gry do świata filmu przypadnie im do gustu i nieraz wywoła falę radości. A fani serialu Gra o Tron z pewnością dosłyszą głos Tyriona Lannistera.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.