Apple zmniejszyło produkcję iPhone SE

iPhone SE rozczarowaniem? Apple musiało zmniejszyć produkcję smartfona

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowszy iPhone SE 2022 to naprawdę… ciekawa konstrukcja. Najmocniejszy procesor na rynku i przyzwoita jak na iOS pamięć operacyjna zostały połączone ze smartfonem z czasów słusznie minionych. I tak dostajemy potężną bestię z małym ekranem, który ma olbrzymie ramki dookoła, niską rozdzielczość i nie najlepiej oddaje kolory. A przy tym aparat w smartfonie jest co najwyżej przyzwoity. Sytuacji nie ratuje także bateria, która jest mierna. I chociaż Apple raczej nie nastawiało się na to, że będzie to nowy hit sprzedaży, to okazuje się, że i tak zbyt optymistycznie podchodziło do tego modelu. W związku z tym Apple zmniejszyło produkcję iPhone SE.

Apple zmniejszyło produkcję iPhone SE

Apple zmniejszyło produkcję iPhone SE
To model 2020. Ktoś zauważył różnicę?

Apple zmniejszyło zamówienia na iPhone SE aż o 20%, co ma przekładać się od 2 do 3 milionów egzemplarzy mniej. Nie trzeba więc być orłem z matematyki, aby odgadnąć, że wcześniej firma planowała wyprodukować 10 – 15 milionów egzemplarzy tego smartfona w najbliższych miesiącach. Warto tu podkreślić, że mowa jest o produkcji. Jeśli bowiem chodzi o sprzedaż, to analitycy początkowo szacowali, że w całym 2022 roku Apple sprzeda od 25 do 30 milionów sztuk tego smartfona. Teraz zaś prognozy mówią już o 15-25 milionach. To oczywiście wciąż bardzo dużo i Apple SE bez wątpienia jest sukcesem. Jednak o wiele mniejszym, niż tego oczekiwał producent. 

Zobacz też: Najnowsze DLC dla Dead Cells zmierza na smartfony

Największym problemem iPhone SE 2022 jest jego niskie wyważenie. O ile wcześniejsze modele z serii aż tak mocno nie odstawały od głównej linii, tak zastosowanie wyświetlacza z iPhone 8 w 2022 roku nie do końca jest dobrym pomysłem. Ot, kto stoi w miejscu, ten się cofa. I owszem, smartfon ten ma bardzo dużo mocy, tylko na co ją ma spożytkować? Lepszym pomysłem byłby już starszy układ w zestawie z lepszym wyświetlaczem, albo przynajmniej zamkniętym w mniejszej obudowie poprzez redukcję ramek. A tak mamy smartfon, który pod wieloma względami odstaje od średniaków i to tych z półki do 1000 PLN. W tytule tekstu premierowego iPhone SE Marek zapytał, czy Apple nie zawiodło. Dziś już znamy odpowiedź. 

Źródło: TechSpot

Motyw