blackberry-priv-venice-840x665

Blackberry, dzięki swojemu systemowi oraz telefonom zyskała uznanie na rynku wśród pewnego segmentu klientów. Teraz firma chce jednak zwiększyć swój zasięg, a tym samym zaoferować to, co ma najlepsze jak najszerszemu gronu. Nic więc dziwnego, że wkraczają w świat Androida i oficjalnie prezentują swój model.

Kanadyjski producent zdecydowanie wie, jak wygląda sytuacja na rynku telekomunikacyjnym. Zna również potrzeby swoich użytkowników. Ostatnio w Sieci mogliśmy naoglądać się Blackberry Venice. Dzisiaj zaś poznaliśmy jego prawdziwą nazwę: Blackberry Priv. Jest to pierwszy smartfon tego producenta działający na systemie Android. Jak mówi sam dyrektor Blackberry, John Chen Priv jest połączeniem najlepszego bezpieczeństwo oferowanego przez Blackberry z produktywnością jaką prezentuje Android.

Warto przypomnieć, że Blackberry Priv to połączenie dotykowego smartfona z wysuwaną klawiaturą fizyczną typu slider. Ponadto na samych klawiszach została zastosowana technologia odczytywania dotyku, więc świetnie się sprawdzi przy przewijaniu treści wyświetlanych na ekranie. Model ten ma się pojawić już do końca tego roku i być dostępny we wszystkich głównych sklepach – zarówno stacjonarnych jak i Internetowych. Co ciekawe, producent nie podał jeszcze żadnych informacji w temacie ceny. Czy to znaczy, że możemy się jej wystraszyć?

źródło: Android Authority