Nie tak dawno informowałem o pojawieniu się kolejnych dwóch niebezpiecznych trojanów na system Android. Na szczęście owe aplikacje nie były, aż tak bardzo szkodliwe dla polskich użytkowników. Niestety trend się zmienia na naszą niekorzyść, ponieważ w sieci pojawiła się nowa rodzina trojanów, która atakuje również smartfony należące do Polaków.

Jak wynika z pierwszych obserwacji trojan Vidro na szczęście nie pobiera z naszego urządzenia tajnych informacji czy poufnych danych, ale jeżeli przypadkiem go zainstalujemy na swoim smartfonie to może się okazać, że w dość krótkim czasie możemy stracić dość sporo pieniędzy, ponieważ zawirusowana aplikacja wysyła co 24 godziny SMS-a na numery o podwyższonej opłacie. Koszt jednej wiadomości to 2, 48 PLN. W tym momencie wirus podobno skrywa się tylko w jednej aplikacji pozwalającej na wyświetlanie filmów pornograficznych.

Źródło: Kaspersky

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.