waria Among Us

Among Us zaatakowane przez hakerów. Serwery w USA i Europie odmówiły posłuszeństwa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Among Us było swego czasu jedną z najpopularniejszych gier świata. Wszystko dzięki banalnie prostym zasadom i szybkiej rozgrywce, oraz darmowej wersji na smartfony. Otóż członkowie załogi musieli wykonywać proste zadania, aby naprawić statek kosmiczny. Sęk w tym, że wśród nich ukrywał się zakamuflowany obcy, którego celem było udaremnienie naprawy i zabicie wszystkich członków załogi. Nikt jednak nie wie, kto nim jest. I chociaż popularność gry mocno spadła, to wciąż ma ona rzesze fanów na całym świecie. Okazuje się jednak, że nie wszystkim się to podoba, ponieważ ktoś przeprowadził na nią atak.

Awaria Among Us to atak hakerski

Trzeba przyznać, że na taki obrót spraw twórcy gry nie byli gotowi. Otóż Innersloth, deweloper gry Among Us, próbował opanować atak DDoS na swoje północnoamerykańskie i europejskie serwery przez kilka dni. Osoby próbujące w tym czasie zagrać widziały następujący komunikat:

Service will be offline while the team works on fixing it, but might take a bit, hang tight! Sorry!

Co można przetłumaczyć na:

Usługa będzie wyłączona, podczas gdy zespół pracuje nad jej naprawieniem, ale może to trochę potrwać, trzymajcie się! Przepraszamy!

Zobacz też: Android 13 dla smartfonów? Tak, ale Google może szykować coś więcej

Warto tu podkreślić, że problem z grą nie został wcale rozwiązany, chociaż gra już teoretycznie działa. Co prawda udało mi się ją uruchomić i rozegrać dwa próbne mecze, jednak ostatni z nich zakończył się wyrzuceniem błędu w trakcie rozgrywki. Oczywiście możliwe, że to tylko zbieg okoliczności i nie ma związku z awarią. Sama gra miała natomiast zauważalne opóźnienia. Co więcej, mimo wybrania serwerów polskojęzycznych miałem do czynienia tylko z angielskojęzycznymi graczami. Nie wiem jednak, czy to kwestia awarii, czy prób łatania niższej popularności gry, ponieważ włączyłem ją pierwszy raz od wielu miesięcy. Niestety, nie wiadomo kiedy twórcy uporają się ze wszystkimi następstwami ataku. Jak na razie konto Twitter twórców milczy, chociaż podpisują się oni jako: Among Us  servers maybe ok now?, co oznacza, że mają nadzieję, iż udało im się naprawić tytuł. 

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy