Dead Cells: The Queen and the Sea Android

Najnowsze DLC dla Dead Cells zmierza na smartfony

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jeśli miałbym wskazać jedną grę na Androida, dla której warto kupić dedykowanego pada dla smartfona, to bez wątpienia byłby to Dead Cells. O ile sterowanie na dotykowym ekranie jest nawet wygodne, to przez wzgląd na wyżyłowany poziom trudności tytułu to trochę za mało, a w tym przypadku naprawdę warto. Zwłaszcza że gra ta wciąż dostaje nowe DLC, które trafiają także na urządzenia mobilne. Najnowszym z nich jest The Queen and the Sea.

Dead Cells: The Queen and the Sea Android

Jak zwykle wprowadzeniem do nowego DLC jest dość krwawy, ale pełny humoru filmik w autorskiej stylistyce, która jednak ma niewiele wspólnego z wyglądem samej rozgrywki. Dead Cells: The Queen and the Sea będzie miało swoją premierę 7 kwietnia w oficjalnej cenie 3,99 USD. Oznacza to, że mowa tu o konieczności wydania około 16 złotych, czyli całkiem sporej kwoty jak na grę mobilną. Pamiętajmy jednak, że jest to port jednego z najlepiej ocenianych metroidvaniowych rogalików na PC i konsolach, a nie jedno studio wydawałoby zawartość z DLC jako osobną grę, zwłaszcza że ilość nowej zawartości wręcz przytłacza. I tak dostajemy: 

 • Nowe biomy do zwiedzenia — walcz w klaustrofobicznych korytarzach zatopionego statku lub wejdź na strzelistą wieżę, odpierając nieustające ataki Strażników Królowej, aby uciec z wyspy.
 • Nowi bossowie do pokonania — Myślałeś, że Strażnicy Królowej są twardzi jak gwoździe? Poczekaj, aż poznasz ich szefa…
 • Nowa broń do spakowania na wyprawę — Żyj jak najlepszy pirat, używając hakownicy, trójzębu lub… no wiesz… rzucając w przeciwników rekinem.
 • A to nie wszystko — nowy przerażający zwierzak, nowe stroje i wiele więcej!

Zobacz też: Co udowodniła nam transmisja renderowanego meczu NBA?

Poza wymienioną powyżej nową zawartością DLC, wraz z kwietniową aktualizacją do gry trafi także darmowa zawartość, w tym tryb treningowy oraz możliwe do zdobycia stroje nawiązujące do innych przedstawicieli gatunku, takich jak Hollow Knight, Blasphemous, Hyper Light Drifter, Guacamelee oraz Skul & Curse of the Dead Gods.

Źródło: AndroidPolice

  Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy