porządki w mapach google

Wielkie porządki w Mapach Google – tak firma walczy z nadużyciami

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W ubiegłym roku nastąpiły niemałe porządki w Mapach Google. Gigant z Mountain View postanowił podsumować swoje działania, których celem jest walka z nadużyciami w usłudze. Bez tego w mapach zapanowałby chaos.

Tak wyglądały ubiegłoroczne porządki w Mapach Google

Mapy Google nie tylko pomagają użytkownikom z całego świata w prosty sposób trafić do celu, ale również pozwalają sprawdzić np. godziny otwarcia wybranej restauracji lub dowiedzieć się, jakie zasady odbioru zamówień ma pobliski sklep. W uzupełnianiu tych informacji bardzo ważną rolę pełnią sami użytkownicy usługi, którzy codziennie zgłaszają ok. 20 milionów informacji. To zaktualizowane godziny otwarcia obiektów, numery telefonów do firm, zdjęcia oraz recenzje.

Jak w przypadku każdej platformy, która akceptuje zamieszczanie treści od użytkowników, musimy zachować czujność, aby zwalczać nadużycia i upewnić się, że te informacje są dokładne – zauważa Google. Firma twierdzi, że połączenie technologii uczenia maszynowego z pracą ludzi pozwala stale zmniejszać liczbę nieprawdziwych i obraźliwych treści w mapach – mają one stanowić już tylko niecały procent wyświetlanych w usłudze informacji.

W 2021 roku Google poczyniło następujące kroki:

  • Firma usunęła ponad 7 milionów fałszywych Profili Firmy.
  • Gigant z Mountain View zablokował ponad 12 milionów prób utworzenia fałszywych Profili Firm w Google oraz 8 milionów prób weryfikacji przez oszustów Profili Firm, które nie należały do nich.
  • Google zablokowało ponad milion kont użytkowników, którzy stosowali np. wandalizm internetowy lub oszustwa.

Czytaj także: Android 13 dla smartfonów? Tak, ale Google może szykować coś więcej

Nie jest tajemnicą, że niektórzy mogą próbować szkodzić nielubianym lub konkurencyjnym przedsiębiorstwom, publikując o nich nieprawdziwe opinie. W ubiegłym roku Google zabezpieczyło ponad 100 tysięcy firm po wykryciu podejrzanej aktywności. Firma usunęła również ponad milion zgłoszonych recenzji, zablokowała lub usunęła ponad 190 milionów zdjęć i 5 milionów filmów, które były rozmazane, miały złą jakość lub naruszały standardy. Zablokowaliśmy lub usunęliśmy ponad 95 milionów opinii naruszających zasady, z czego ponad 60 tysięcy zostało usuniętych z powodu przypadków związanych z COVID-19 – zdradziło Google.

źródło: Google Polska

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy