Spotify car view

Tryb samochodowy w Spotify powrócił! I to w znacznie lepszym wydaniu

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Słuchanie muzyki w samochodzie to coś naturalnego. Jeśli nie radio, to w dzisiejszym świecie dominuje smartfon i różne usługi na nim. W tym wypadku mamy kolejną dominację w postaci Spotify. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że firma jest tego świadoma i przygotowała wiele rozwiązań, które mają ułatwić możliwość sterowania muzyką w aucie. Tak powstał tryb samochodowy w Spotify, który z czasem zniknął, ale ostatecznie znowu wraca. Firma właśnie rozpoczęła testy nowego, odświeżonego rozwiązania, który powinien zadowolić fanów. Ci, jak się zapewne domyślacie, nie byli zadowoleni z zabrania wcześniejszego trybu.

Tryb samochodowy w Spotify to teraz wciąż prosty interfejs, ale pozwalający na więcej

spotify car mode tryb samochodowy wrocil

W końcu Spotify pod koniec zeszłego roku zabrał tryb samochodowy i nie zostawił nic w zamian. Ok, dostępny jest jeszcze Spotify Car Thing, ale umówmy się, że kupowanie nowego urządzenia dla Spotify nie ma za bardzo sensu. To oczywiście odbiło się echem, ale ostatecznie użytkownicy przywykli. Jednak jak możecie zobaczyć powyżej, firma wraca z nowym widokiem, który łączy te same cechy, ale w znacznie lepszym wydaniu. Przede wszystkim nadal jest prosto, ale też bez większych ograniczeń. Wciąż interfejs cechuje się dużymi ikonami i prostotą obsługi, ale teraz nie tracimy między innymi możliwości przejścia do głównego ekranu. Wcześniej było to uciążliwe, a teraz jest bardziej użyteczne. Oczywiście widoczna wyszukiwarka bazuje na systemie głosowym, bez możliwości ręcznego wpisywania pozycji, co jest siłą rzeczy naturalnym rozwiązaniem w trybach samochodowych.

Zobacz też: Samsung pomaga Apple pozbyć się notcha z iPhone — czyżby było to tak trudne?

Jak to zazwyczaj bywa z testami, dzisiaj nowy tryb samochodowy w Spotify dostępny jest dla małej grupy odbiorców. Zapewne z czasem firma będzie powoli rozszerzać użytkowników, aż rozwiązanie stanie się globalne. Naturalnie pod warunkiem, że wszelkie wyniki okażą się pozytywne. Znając dzisiejsze opinie użytkowników, możemy spać spokojnie o nowy tryb samochodowy. Pozostaje tylko teraz uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy