Gmail z automatycznym wyciszaniem powiadomień

Korzystasz z Gmail na PC? Google wyciszy powiadomienia na smartfonie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Co za dużo to nie zdrowo… Powiadomienia na smartfonach to naprawdę świetna funkcja, jest ich jednak aż tyle, że wiele osób — w tym ja — coraz częściej je ignoruje, a w wielu aplikacjach wyłącza. Jednak są chwile kiedy nie można ich ignorować — na przykład w pracy. Zawsze może to być jakaś istotna informacja dotycząca tematu, lub tego, że właśnie dzieje się coś ważnego. Jednak wtedy mnogość powiadomień, a zwłaszcza ich zdublowanie, może przysporzyć istnego bólu głowy. Google postanowiło jednak rozwiązać ten problem, wyciszając te na smartfonie — przynajmniej w przypadku Gmaila.

Gmail z automatycznym wyciszaniem powiadomień

Gmail z automatycznym wyciszaniem powiadomień

Jak to działa? Otóż kiedy jesteśmy zalogowani w Gmail na PC, to nie będą nam przychodziły powiadomienia na smartfonie w przypadku nowych wiadomości e-mail. Rzecz jasna te w skrzynce aplikacji mobilnej będą widniały jako nieodczytane, dopóki ich nie otworzymy. I o ile samo rozpoznawanie czy jesteśmy na PC, ma odbywać się automatycznie, to włączenie tej funkcji wymaga jednak pewnego zaangażowania z naszej strony. Otóż do działania wymaga ona zezwolenia Gmailowi na monitorowanie korzystania z urządzenia. Tak, jest to kolejna nowość, która pojawia się początkowo u niewielkiej grupy osób, by z czasem trafić do wszystkich. U mnie pojawiła się ona tuż przed publikacją tekstu.

Zobacz też: Premiery gier 2022. Na co warto czekać? Najlepsze gry, które jeszcze nie powstały

Przybiera ona formę wskakującego okna, które pyta, czy chcemy ją włączyć. Jest to dość wygodne rozwiązanie i pomija konieczność przeklikiwania się przez ustawienia, które w przypadku Gmaila nie należą do najczytelniejszej sekcji ani w przypadku wersji WEB, ani aplikacji mobilnej. Oczywiście rozwiązanie to może mieć pewne wady. Na przykład co w sytuacji, kiedy wyjdziemy z domu, nie wyłączając przy tym komputera i zostawiając włączoną pocztę? No cóż, będzie to kolejna rzecz, o której należy pamiętać. Jednak korzyści, jakie daje to rozwiązanie, raczej są tego warte.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy