Nastolatek szefem hakerów atakujących Nvidię

Za atakami na Samsunga i Nvidię stał dzieciak, najprawdopodobniej z autyzmem — to wiele tłumaczy…

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ostatnio grupa hakerska Lapus$ stała się niezwykle aktywna. Stało się to po tym, jak Nvidia przeprowadziła kontratak na jej komputery w celu ochrony wykradzionych danych. Przestępcy w swoim oświadczeniu do tej sprawy zaczęli rozpaczać, że… Nvidia to zwykli bandyci, bo ich napadli… Zresztą sami zobaczcie:

Ludzie!!! NVIDIA to przestępcy!!!!!!

Kilka dni temu przeprowadziliśmy atak na Nvidię i wykradliśmy 1 TB poufnych danych!!!!! 

Dziś obudziliśmy się i odkryliśmy, że szumowiny z Nvidii zaatakowały nasz komputer oprogramowaniem ransomware.

Na szczęście mieliśmy kopię zapasową, ale dlaczego myślą, że mogą połączyć się z naszym prywatnym komputerem i zainstalować ransomware?

Nastolatek szefem hakerów atakujących Nvidię

Nastolatek szefem hakerów atakujących Nvidię

Kolejne ataki grupy były niezwykle… prymitywne. I nie chodzi tu o sam proces ich realizacji, ale o cele. Polegały one jedynie na złośliwej kradzieży danych i uprzykrzaniu innym życia. Nie było mowy o pieniądzach, ani też o wyższym celu — jak bardzo absurdalny ten by nie był. Mowa raczej o niedojrzałym wyładowywaniu frustracji i pokazywaniu swojej siły. Wszystko stało się jasne, kiedy Policja w Londynie aresztowała siedem osób związanych z tą grupą hakerską. Otóż zatrzymane osoby miały od 16 do 21 lat i to najmłodszy z nich miał być szefem całej operacji. Zostali jednak zwolnieni do domów na czas śledztwa.

Zobacz też: Nieużywane smartfony mogą pomóc Ukrainie – zrób z nich dobry użytek

Inne doniesienia sugerują, że grupie przewodzi inny chłopak, jednak również w tym wieku. Tym razem chodzi tu o 16-latka z autyzmem. Biorąc pod uwagę szczere poczucie krzywdy kiedy ofiara ataku odpowiedziała tym samym, ten trop również brzmi dość wiarygodnie. Mowa jest bowiem o zaburzeniu, które w dużej mierze ogranicza umiejętności społeczne, jednak nie intelektualne. Warto tu podkreślić, że sam autyzm nie czyni z człowieka geniusza, jednak sprawia, ze dana osoba potrafi w pełni oddać się swojej pasji, poświęcając jej często cały możliwy czas, co może przełożyć się na olbrzymią wiedzę i doświadczenie w danym temacie nawet w młodym wieku. Sama grupa Lapus$ umieściła na swoim koncie, że udają się na wakacje do 30 marca i może ich przez jakiś czas nie być w sieci. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy