deutsche telekom zamyka działalność w rosji

Deutsche Telekom zamyka działalność w Rosji – co stało się z pracownikami?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Na początku wojny za naszą wschodnią granicą Deutsche Telekom podjął decyzję, że zamyka swoją działalność w Rosji. Proces ten właśnie został zakończony i grupa oficjalnie ogłosiła, że wycofała się z tego kraju. Firma poinformowała też o tym, co stało się z jej pracownikami.

Deutsche Telekom zamyka działalność w Rosji

deutsche telekom zamyka działalność w rosji

Deutche Telekom nie posiadał w Rosji infrastruktury sieciowej ani relacji biznesowych z lokalnymi przedsiębiorstwami. Firma dysponowała natomiast zespołem programistów, którzy świadczyli usługi klientom spoza Rosji. Pracowali oni głównie w Petersburgu. Po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, Deutsche Telekom postanowił opuścić pierwszy z tych krajów. Firma zaproponowała swoim programistom, żeby nadal wykonywali swoją pracę, ale już poza Rosją.

Koncern twierdzi, że wielu pracowników skorzystało z tej propozycji i wyjechało z kraju. Deutsche Telekom zapewniło przy tym ciągłość usług dla międzynarodowych klientów, bez wsparcia programistów zatrudnionych w spółce zależnej w Rosji – informuje firma. Przedsiębiorstwo oficjalnie ogłosiło, że zamknęło działalność w Rosji.

Przypomnijmy – Deutsche Telekom to globalny koncern telekomunikacyjny, który prowadzi działalność w kilkudziesięciu krajach świata i zatrudnia łącznie ponad 226 tysięcy pracowników. Firma podaje, że obsługuje ponad 242 miliony klientów telefonii komórkowej, ponad 27 milionów klientów telefonii stacjonarnej i ponad 22 miliony klientów szerokopasmowego internetu stacjonarnego. Deutsche Telekom to m.in. jedyny właściciel działającego w naszym kraju operatora T-Mobile Polska.

Czytaj także: Koniec problemów ZTE – amerykański sąd wydał wyrok korzystny dla Chińczyków

Od początku agresji na Ukrainę wiele firm z różnych branż wycofuje się z Rosji. Taką decyzję podjęły już m.in. takie przedsiębiorstwa i marki, jak Deutsche Bank, Disney, Netflix, PayPal i Booking, a także Visa i MasterCard. Ci, którzy w Rosji zostają, muszą liczyć się z bojkotem ze strony internautów, a nawet z problemami z atakami hakerskimi. Po dłuższym czasie od początku inwazji i presji z różnych stron na ograniczenie swojej działalności w Rosji zdecydowała się firma Nestle. Swoje biura w tym kraju opuścili też pracownicy Google, choć tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy