ProtonMail aplikacja na PC

Proton Mail z aplikacją na PC – do wersji mobilnych także przyjdą zmiany

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

ProtonMail to najpopularniejsza bezpieczna usługa e-mail na świecie. Niestety, ponad pół roku temu jej wiarygodność została mocno nadszarpnięta, ponieważ zbierała ona dane grupy aktywistów klimatycznych dla organów ścigania. Właściciele usługi zarzekają się jednak, że był to wyjątek spowodowany nakazem sądu, a nie typowa procedura. Mimo tej plamy wiele osób wciąż pokłada zaufanie w tej usłudze. Te na pewno ucieszą się z oficjalnej aplikacji ProtonMail na PC — czyli dla komputerów z systemami Windows, MacOS i Linux.

ProtonMail aplikacja na PC

ProtonMail aplikacja na PC

Warto tu podkreślić, że już teraz ProtonMail ma coś na kształt klienta na PC, czyli Bridge. Jednak tak naprawdę jest to program, który pozwala na używanie dowolnej aplikacji pocztowej na komputerze z Protonem bez obniżania poziomu bezpieczeństwa, ale nie pełnoprawny klient. Oczywiście istnieje także możliwość uruchomienia aplikacji z Androida przez jeden z emulatorów tego systemu na PC, jednak to również nie brzmi jak optymalne rozwiązanie. Dlatego też osobna aplikacja do ProtonMaila może rozwiązać wiele problemów i pozbyć się zbędnych śmieci z PC. Ta, wedle zapowiedzi firmy ma pojawić się w ciągu najbliższych tygodni.

Zobacz też: Przed wami najgorsze polskie filmy 2021. Poznaliśmy nominowanych do nagrody Węże 2022

To jednak nie koniec nowości. Aplikacja na Androida zostanie kompletnie przebudowana, chociaż jak na razie tylko w wersji beta — dostęp do niej będzie jednak powszechnie dostępny. Tym samym każdy będzie mógł zdecydować, czy woli nowszy wariant w wersji testowej, czy też starszy w stabilnej. Co prawda ProtonMail i tutaj nie podał konkretnej daty, jeden użytkownicy Androida muszą się uzbroić w więcej cierpliwości, niż ci, co korzystają z ProtonMail na PC. Wszystko dlatego, że większa część aplikacji zostanie przepisana na nowo, tak aby pozbyć się śmieciowego kodu i zoptymalizować wydajność i stabilność. Jedną z funkcji, która ma w niej zadebiutować, jest szyfrowane wyszukiwanie pełnotekstowe. Proton pracuje również nad ulepszeniami swoich serwerów, które pozwolą na automatyczne usuwanie powiadomień o już przeczytanych wiadomościach. Firma wspomina również o planowanych ulepszeniach dla ProtonVPN, Proton Calendar i Proton Drive.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy