Maseczki zniesienie obowiązku

Koniec z maseczkami – rząd znosi większość restrykcji od najbliższego poniedziałku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczki lub zasłaniania nosa oraz ust. Rząd ogłosił właśnie, że restrykcje sanitarne zostają bardzo mocno poluzowane od najbliższego poniedziałku, czyli 28 marca 2022 roku. Od jakiegoś czasu coraz częściej mówiło się o zniesieniu nakazu używania maseczek, a restrykcje było już lekko luzowane. Jednak w tym przypadku warto dalej zachować ostrożność, co zresztą podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Koniec obowiązku noszenia maseczek – zmiany od 28 marca

Wyjście do kina ostatnimi czasy wiązało się z tym, że dalej trzeba było mieć na twarzy maseczkę lub tez zasłaniać usta i nos. Wprawdzie na początku miesiąca zniesiono limity osób na kinowych salach, to dalej maseczki były czymś obowiązkowym. Każdy kto był ostatnio w kinie wie, że niewiele osób do tych rozporządzeń się stosowało, a sama pandemia została „przykryta” innymi tematami. Od miesiąca trwają przecież walki w Ukrainie, co nie schodzi z pierwszych stron gazet. Teraz podjęto decyzję o tym, by mocno ograniczyć restrykcje sanitarne i od 28 marca nie będzie już obowiązku noszenia maseczek np. w sklepach czy właśnie kinach. Wyjątkiem mają być podmioty lecznicze, czyli np. szpitale czy przychodnie, gdzie taki obowiązek dalej będzie.

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

Adam Niedzielski

Zobacz też: Rosjanie kopiują… Wikipedię.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich i nie tylko kinomaniaków. Pandemia bardzo mocno zmieniła cały świat i nie chodzi tutaj tylko o kwestię noszenia maseczek. Branża technologiczna również przeszła ogromną transformację, a dalej odczuwane są m.in. braki podzespołów. Dodajmy do tego jeszcze to, że praca zdalna lub hybrydowa stała się czymś normalnym, co wcześniej było znacznie trudniejsze do przeforsowania u pracodawców. Mimo zniesienia restrykcji w kwestii maseczek, dalej dobrze na siebie uważać i być ostrożnym. Na stronach Ministerstwa Zdrowia dalej publikowane są informacje o dziennych zakażeniach COVID-19 i nie należy tego ignorować.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy