Funkcje Galaxy S22

Samsung pomaga Apple pozbyć się notcha z iPhone – czyżby było to tak trudne?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pewna grupa fanów Apple od lat stara się udowodnić wyższość szerokiego notcha nad małym wcięciem, czy otworem na aparat. Wiele jednak wskazuje na to, że dość szybko zmienią oni retorykę na wychwalanie otworu na aparat — o ile plotki dotyczące iPhone 14 Pro się potwierdzą. Jednak szybko po tym zaczną się głosy, że najlepszy jest brak jakichkolwiek wcięć czy otworów i właśnie Apple jako pierwsze zrobiło to dobrze. Co fani Samsunga szybko skwitują prostym: ta, chyba Samsung… Fakty są bowiem takie, że Apple i Samsung pracują nad iPhone bez notcha.

iPhone bez notcha

iPhone bez notcha

Warto jednak podkreślić, że wciąż mowa jest tu o plotkach, a nie potwierdzonych informacjach. Otóż iPhone 15 Pro ma być pozbawiony jakichkolwiek wcięć czy otworów na aparat. Wszystko dzięki Samsungowi, który pracuje nad drugą generację technologii aparatu pod wyświetlaczem w Galaxy Z Fold5. I właśnie to samo rozwiązanie ma trafić także do smartfona Apple. To oznacza, że jeśli będzie to zrobione dobrze, to przez Samsunga i nie ma mowy, aby iPhone był z tym pierwszy.

Zobacz też: Duży smog (PM10) w Polsce – ta aplikacja pozwoli monitorować jakość powietrza

No dobrze, tak naprawdę nie jest to wcale tak proste, jak przeniesienie wyświetlacza z modułem aparatu do smartfona Apple. Wszystko przez Face ID, które ma znacznie szersze wymagania, niż zwykłe przechwytywanie obrazu przez aparat selfie. Wciąż to jednak będzie głównie technologia Samsunga. Ten ma bowiem w przygotowaniu technologię, która mogłaby umożliwić działanie Face ID i przedniej kamery spod wyświetlacza.

Zobacz też: USA boi się rosyjskich hakerów – Biden wygłosił apel

Oczywiście samo pozbycie się wcięć i otworów to spore wyzwanie. Do tej pory wszystkie smartfony z aparatem pod ekranem okazały się niewypałem na tym polu. Nie dość, że oferują one niską jakość obrazu, to jeszcze sam aparat jest widoczny przy jasnym tle. Nie inaczej jest  w przypadku Galaxy Z Fold3. Pamiętajmy jednak, że to była dopiero pierwsza generacja tego rozwiązania. Stworzenie czegoś nowego zwykle polega na tym, że początki są trudne, a z czasem rozwiązuje się kolejne problemy. I właśnie takim zwieńczeniem udoskonalania ma być technologia, która trafi do iPhone 15 Pro.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy