Messenger

Nie działa Messenger – spora awaria i problemy z popularnym komunikatorem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nie działa Messenger, a przynajmniej u sporej liczby użytkowników z Polski. Awaria zdaje się rozprzestrzeniać, ale tutaj wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, więc trudno ocenić, kiedy problem ustąpi lub czy dalej będzie się pogłębiał. To nie pierwszy raz, kiedy popularny komunikator ulega awarii, ale dziś każdy tego typu przypadek od razu rozpatrywany jest jako atak cybernetyczny.

Nie działa Messenger – spora awaria komunikatora

Messenger nie działa awaria
Fot. DownDetector

Użytkownicy z Polski zaczęli masowo zgłaszać problemy z działaniem Messengera. Wygląda na to, że to problem, który zaczyna występować u coraz większej liczby użytkowników, ale nie dotyka też każdego. Czym tym razem charakteryzuje się awaria? W przypadku aplikacji na urządzenia mobilne może pojawić się informacja o „oczekiwaniu na sieć”, czyli o problemie z połączeniem. Tym samym awaria Messengera sprawiła, że część użytkowników nie jest w stanie odbierać ani wysyłać wiadomości. W to wchodzą także połączenia wideo, które są jednym z coraz popularniejszych sposobów komunikacji.

Na stronie DownDetector widać dokładnie, że coraz więcej osób zgłasza problemy z komunikatorem od Meta (dawniej Facebook). Jednak takich samych problemów nie da się jeszcze zaobserwować na innych rynkach, co wcale nie musi oznaczać, że awaria komunikatora tam też nie występuje. W naszym przypadku Messenger dalej działa, choć pojawia się wspomniana wyżej informacja o „oczekiwaniu na sieć”. Obecnie nie ma możliwości samodzielnego „naprawienia” aplikacji, więc jedyne co pozostaje, to cierpliwie czekać. Tego typu awarie nie trwają zazwyczaj zbyt długo.

Zobacz też: Wielkie usuwanie doskonałych produkcji z Netflix zaraz się zacznie.

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, więc nie dziwne, że użytkownicy są teraz zdenerwowani. Dla wielu z nich to bowiem jedyny sposób kontaktu z przyjaciółmi czy rodziną. Nie ma co jednak panikować, a najlepiej spokojnie czekać na rozwój wypadków i obserwować Messengera. Zauważyliście problemy w swoich aplikacjach?

Aktualizacja

Problemy z Messengerem zdają się już nie występować.

Źródło: DownDetector

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy