Samsung MediaTek Dimensity 9000

Masz dość Exynosa? Samsung podobno pracuje nad smartfonem z flagowym MediaTekiem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Exynos 2200 miał przynieść Samsungowi masę pochwał dzięki zastosowaniu w nim nowego procesu technologicznego i układu graficznego od AMD. Jednak problemy z wykorzystaniem baterii, oraz zawirowania związane z udostępnianiem pełnej mocy tylko w części programów — w tym tych do testów wydajności — sprawił, że modele Samsunga z tym układem znów spotykają się z narzekaniem ze strony fanów. Możliwe więc, że jest to jedna z przyczyn, dla których w kolejnym smartfonie z wysokiej półki cenowej koreański producent sięgnie po układ od konkurencji. Nie będzie to jednak Snapdragon Gen 1, a MediaTek Dimensity 9000.

Samsung MediaTek Dimensity 9000

Samsung MediaTek Dimensity 9000

Pełne wejście firmy MediaTek na rynek flagowych układów scalonych pod koniec zeszłego roku dało nam Dimensity 9000. Procesor ten trafił już do jednego z wariantów Oppo Find X5 Pro i o dziwo sprawdza się tam naprawdę dobrze. Warto tu także podkreślić, że Samsung już od wielu lat współpracuje z MediaTekiem, chociaż jak do tej pory działo się to w niskiej półce cenowej. Idealnym przykładem jest tutaj Galaxy A12 z Helio P35, czyli najpopularniejszy smartfon ostatniego kwartału ubiegłego roku. Nadszedł więc czas na flagowce?

Zobacz też: Recenzja HP Elite Dragonfly Max – laptopa dla biznesu

No cóż, niekoniecznie. Zacznijmy od tego, że nie są to oficjalne informacje, a przecieki. Jednak warto tu podkreślić, że podobne doniesienia pojawiały się już wcześniej. Warto jednak podkreślić, że bazujemy tu jedynie na domysłach. I tak źródło przecieku przyznaje, że nie wie, do jakiego smartfona trafi ten procesor, jednak spodziewa się, że będzie to Galaxy S22 FE, albo Galaxy A53 Pro. Pamiętajmy jednak, że jak do tej pory żaden z odnowionej serii Galaxy A nie dostał wersji Pro. Do Galaxy S22 FE także nie pasuje, ponieważ te zawsze dostawały taki sam procesor, jak flagowiec, na którym bazowały. Przypuszczenia te nie idą więc do końca w parze z działaniami Samsunga. I owszem, to tylko spekulacje. Jednak skąd ktoś, kto nie ma pojęcia o cyklu wydawniczym Samsunga, ma informacje o tym, że producent ten sięgnie po ten konkretny procesor? Dlatego też warto podchodzić do tych doniesień ze sporym dystansem.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy