FCKPUTIN w FlightRadar24

Pewien polski pilot napisał na niebie co myśli o Putinie – niestety, bez smug kondensacyjnych

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Niechęć do prezydenta Rosji jest zjawiskiem powszechnym na świecie. Jeszcze kilka tygodni temu budził on strach i szacunek, dziś jest to jednak międzynarodowa pogarda. Oczywiście na taki obraz zapracował sobie sam swoimi decyzjami, jednak warto podkreślić, że jednymi z pierwszych szydzących z Putina byli hakerzy, którzy po przejęciu jego statku zmienili jego nazwę na FCKPTN i wysłali go do piekła. Jednak polski pilot poszedł o krok dalej — przynajmniej pod względem wykorzystyanych liter.

FCKPUTIN w FlightRadar24

FCKPUTIN w FlightRadar24

Pewien polski pilot za pomocą swojego samolotu Tecnam P2002 Sierra zarejestrowanego jako SP-WIX postanowił pokazać wszystkim śledzącym loty nad polskim niebem co myśli o prezydencie Rosji, Władymirze Putinie. Zasiadł więc za sterami swojego lekkiego samolotu trenigowo-turystycznego (podobno fani lotnictwa nie lubą słowa awionetka) i w ciągu swojej 3,5-godzinnej trasy zostawił na niebie dość wymowny napis FCKPUTIN, a pod spodem coś, co złośliwi nazywają podobizną prezydenta Rosji. Biorąc pod uwagę to, że mowa jest o bardzo małej i zwrotnej jednostce, a także spore niedoskonałości, jak konieczność robienia zbędnych — z punktu widzenia napisu — pętli, oraz dość szerokie promienie skrętu przy tworzeniu liter można bezpiecznie założyć, że tak lot faktycznie się odbył, chociaż wolałbym, aby na ten temat wypowiedział się jakiś fan lotnictwa.

Zobacz też: Polscy internauci bojkotują znane markety, bo nie wycofały się z Rosji

Trzeba jednak powiedzieć jasno, że przekaz jest dość jasny i można go podziwiać w serwisieflightradar24, a osoby, które nie mają co zrobić z wolnym czasem, mogą nawet na żywo śledzić cały lot. Oczywiście wzmianka o smugach kondensacyjnych w tytule była żartem. Nie jest możliwe, aby utrzymywały się one tak długo, oraz były widocznie na niebie układając się w napis — a przynajmniej nie przy takim jego rozmiarze. Małe samoloty także raczej nie sprzyjają ich powstawaniu ze względu na ilość generowanych spalin i wysokości przelotowych. Do takiego pokazu konieczne byłoby zastosowanie specjalnego dymu. Jednak efekt mogliby podziwiać tylko lokalsi, a tak może go zobaczyć cały świat.

Źródło: FlightRadar24

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy