Stir

Jesteś samotnym rodzicem? Stir to aplikacja randkowa idealna dla Ciebie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Oczywiście  w równym stopniu aplikacja ta służy także do poszukiwania samotnych ojców. Jednak tu statystyki są nieubłagane: znaczna większość samotnych rodziców, to samotne matki. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiem, nie jestem socjologiem, a opisywanie rzeczywistości na mój chłopski rozum nie ma większej wartości merytorycznej. Zwłaszcza, ze to nie miejsce na takie dywagacje. Ważne jednak, że ktoś odkrył lukę w tej niszy rynku matrymonialnego i stworzył stosowną aplikację dla samotnych rodziców: Stir

Stir

Stir

Jak podkreślają twórcy aplikacji, celem Stir jest pomoc samotnym rodzicom w poznawaniu, rozmawianiu i umawianiu się na randki z osobami, które również mają dzieci. Chociaż te często są największą przeszkodą w życiu towarzyskim. I nie chodzi tu tylko o to, że dzięki Stir możliwe stanie się złączenie w jedną grupę osób, które mają dzieci, lub dzieci im nie przeszkadzają, chociaż to też bardzo ważne. W końcu nie każdy jest zainteresowany wiązaniem się z kimś, kto do związku dodaje jeszcze dziecko. Jak jednak podkreślają sami twórcy aplikacji, poważnym problemem jest… czas. 

Zobacz też: Tekken: Bloodline – Netflix zapowiada adaptację anime popularnej bijatyki

Dzieci bowiem są niezwykle absorbujące. Zajmowanie się nimi + praca sprawia, że umówienie się z kimś może być sporym wyzwaniem. Dlatego też Stir umożliwia zaznaczenie dni tygodnia i pór, w jakich użytkownicy mają możliwość wyrwania się na spotkanie. Tym samym przeglądając cudzy, profil widzą, kiedy dana osoba może znaleźć chwilę czasu i porównać to z własnym harmonogramem jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Firma stwierdziła w swoim oświadczeniu: 

Posiadanie dzieci nie powinno być przeszkodą w umawianiu się na randki. Jesteśmy oddani idei zapewnienia samotnym rodzicom możliwości randkowania, gdzie będą celebrowani i będą czuli, że mogą być sobą. Mamy nadzieję, że dzięki temu będą mogli naprawdę skupić się na życiu osobistym, nie tylko na rodzicielstwie.

Stir jest dostępny w App Store i Sklepie Play. Na razie jednak jego działanie jest ograniczone do USA. Ma to się jednak z czasem zmienić, chociaż nie podano konkretnej daty. 

Źródło: TechCrunch

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy