Allegro Lokalnie zainfekowane

Allegro Lokalnie zainfekowane? Avast i AVG przerywają połączenie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Od kilku dni spora grupa użytkowników Allegro Lokalnie zgłasza problemy z bezpieczeństwem strony. Otóż Zarówno Avast, jak i AVG w ich przypadku blokują dostęp do serwisu, zgłaszając wykrycie złośliwego kodu. Warto jednak podkreślić, że pozostałe usługi zabezpieczające, w tym Windows Defender nie widzą żadnych zagrożeń na stronie. Wiele więc wskazuje na to, że problemem stanowią wyżej wspomniane programy odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Allegro Lokalnie zainfekowane

Użytkownicy Allegro Lokalnie, którzy przy okazji używają także Avasta i AVG od kilku dni widzą po wejściu na stronę powyższe komunikaty. Warto tu nadmienić, że Allegro Lokalnie jest jedynym serwisem, z jakim użytkownicy tych aplikacji ochronnych mają problem. Jak sami opisują sprawę:

Witam, od dnia wczorajszego program antywirusowy AVG blokuje możliwość wejścia na stronę Allegro lokalnie wyskakuje komunikat zamieszczony w załączniku: bezpiecznie przerwaliśmy połączenie ze stroną allegrolokalnie.pl ponieważ była zainfekowana przez URL:Scam

U mnie również nie działa od wczoraj – od godzin nocnych, pojawia się komunikat Avast. To już nie pierwszy raz na Allegro lokalnie- zazwyczaj znikało po 2 dniach, bo ingerencji moderatorów,  szkoda, że mam aukcje, których nie mogę licytować ;( 

Zobacz też: Na Amazon można kupować taniej – oto Amazon Super, czyli nowy program pozwalający oszczędzać

To tylko dwa przypadki z dość długiej listy osób zgłaszających problem na forum spolecznosc.allegro.pl. Przy okazji także wiele osób twierdzi, że problemy Allegro Lokalnie z wyżej wymienionymi witrynami pojawiają się co jakiś czas od dłuższego czasu. Warto jednak podkreślić, że sam serwis nie został zaatakowany i nie stanowi żadnego zagrożenia. Jak podkreśla moderatorka Społeczności Allegro:

Otrzymaliśmy informację, że problem powinien zniknąć w ciągu 24 godzin. 

Jesteśmy w trakcie wyjaśniania tej sytuacji z firmą Avast. Oprócz wspomnianych tu rozwiązań możecie również spróbować skontaktować się ze wsparciem użytkownika Avast. Obecnie czekamy na poprawienie zgłoszonego błędu.

Jak na razie środki zaradcze pod postacią dodania Allegro Lokalnie do wyjątków na niewiele się zdają. Użytkownicy obydwu aplikacji twierdzą, że metoda ta jest nieskuteczna, a strona wciąż powoduje wyrzucenie ostrzeżenia i jest blokowana. Jedyną opcją wydaje się wyłączenie aplikacji, jednak wiele osób nie chce zdecydować się na ten krok.

Źródło: Społeczność Allegro Lokalnie

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy