Wiedźmin 4

Wiedźmin 4 oficjalnie zapowiedziany – CDP Red ogłosiło nową sagę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiedźmin 3 był pierwszym tytułem CDP Red, który okazał się międzynarodowych hitem. Cały tragizm tej sytuacji polega w tym, że była to ostatnia część trylogii, która stanowiła zamkniętą całość i tworzenie kontynuacji przygód Geralta byłoby zwykłym odcinaniem kuponów od marki. Oczywiście powstały dwa dodatki fabularne, jednak to były tylko dodatki, z mniej istotnymi historiami, niż ratowanie Ciri  przed elfami z innego świata. Nie zmienia to jednak faktu, że gracze z całego globu pokochali wiedźmina i mimo sukcesu Cyberpunka 2077 wciąż pytali: gdzie wiedźmin 4?

Wiedźmin 4 zapowiedziany

I tak oto całkowicie niespodziewanie CD Project Red opublikowało powyższego tweeta. A świat, no cóż, świat oszalał. Dobrym dowodem na to jest fakt, że serwery nie wytrzymały i dość długo musiałem się dobijać, aby móc przeczytać oficjalną zapowiedź od Redów o następującej treści:

Z radością informujemy, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii gier wideo Wiedźmin, która rozpocznie nową sagę tej serii. To ekscytujący moment, ponieważ przechodzimy z REDengine na Unreal Engine 5, rozpoczynając wieloletnie strategiczne partnerstwo z Epic Games. Obejmuje ono nie tylko licencję, ale także rozwój techniczny silnika Unreal Engine 5, a także ewentualnych przyszłych wersji silnika Unreal Engine, jeśli zajdzie taka potrzeba. Będziemy ściśle współpracować z deweloperami z Epic Games, a naszym głównym celem będzie pomoc w dostosowaniu silnika do gier z otwartym światem. Na chwilę obecną nie są dostępne żadne inne szczegóły dotyczące gry, takie jak ramy czasowe prac rozwojowych czy data premiery.  REDengine, technologia, która napędza Cyberpunk 2077, jest nadal wykorzystywana do rozwoju nadchodzącego rozszerzenia Cyberpunk 2077.

Zobacz też: Siedem osób oskarżonych o kradzież sprzętu wartego 300 tysięcy euro z planu zdjęciowego serialu „Lupin”

Już teraz krążą pogłoski, że tytuł będzie czasowo ekskluzywny na tę platformę, a przynajmniej jeśli mówimy o wersji na PC. Fanom Steam niekoniecznie się to spodoba. Warto jednak pamiętać, że taki ruch od firmy powiązanej z GOG.com byłby dziwny. Możliwe więc, że współpraca ograniczy się wyłącznie do Unreal Engine 5. Warto także zwrócić uwagę na tekst w obrazku. Nowa saga dość dobitnie wskazuje, że raczej nie mamy co liczyć na grę Geraltem. To ma być zupełnie nowa historia, o której jednak nic nie wiemy. Przy okazji warto spojrzeć na samą zapowiedź. Widnieje przy niej data 01.03.2022. To oznacza, że gra miała być zapowiedziana znacznie wcześniej. Najprawdopodobniej nie stało się to z powodu agresji Rosji na Ukrainę. — Redzi mogli uznać, że taka deklaracja zaraz po inwazji jest w złym smaku. Jednak z drugiej inwazja miała miejsce kilka dni wcześniej. Czyżby chodziło o coś innego? Ta kwestia jest kolejną zagadką.

Źródło: Twitter

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy